info@hksigorta.com.tr
0(312) 221-0013

Doğa Sigorta

Doğa sigorta, 2013 yılında temelleri atılmış olup ve 2014 yılında da Hazine müsteşarlığından sigortacılık ruhsatlarını alarak Ülkemizde faaliyet gösteren diğer sigorta şirketlerinin arasına katılmıştır. 

2015 yılı içerisinde ülkemizde çok fazla uygulama alanı bulamayan katılım sigortacılığı ile ilgili olarak bir ilke imza atmış olup; yurt içi ve yurt dışındaki uygulamaları inceleyerek, gerekli alt yapı çalışmalarını tamamlamış ve 2015 yılının Haziran ayından itibaren katılım sigortacılığında da faaliyet göstermeye başlamıştır.

Katılım sigortacılığının yaygınlaşması için dünya uygulamaları incelenmiş ve ülkemizde ilk kez pencere modeli katılım sigortacılığı Doğa Sigorta tarafından uygulanmıştır. Doğa Sigorta bu uygulamayla sektörde bir ilki gerçekleştirmiştir.

Doğa Sigorta Yerli bir şirket olarak güçlü mali yapısı ile teknolojiye uyumu, sosyal sorumlulukta topluma getirdiği fayda, şeffaflığı, iletişimdeki güçlülüğü, yenilikçi yaklaşımı, etik değerlere ve sözlerine sadık olması özellikleriyle sektörde en güvenilen şirketler arasındadır.

Doğa Sigorta, sektörde tecrübeli yönetim kadrosuyla, kendine özgü ilkeleriyle 2018 yılı sonunda, gerek prim üretiminde gerek hizmet kalitesinde sektörün ilk 8 şirketi arasında yer almıştır.

Hayat ve Emeklilik Sigortaları hariç, Kasko sigortası, Konut sigortası, Trafik sigortası, Tamamlayıcı sağlık sigortası, Seyahat sağlık sigortası, Dask, Ferdi kaza sigortası, Tarım sigortaları, İşyeri sigortası, Yangın sigortaları, Mühendislik ve sorumluluk sigortalarında Faaliyet göstermektedir.

Kasko sigortalarında anlaşma ağı çok geniş olup, oluşabilecek hasarlarda da bulunuduğunuz ilde mutlaka bir anlaşmalı yetkili ya da anlaşmalı özel servis bulabilmektesiniz. Trafik sigortası için de aynı durum söz konusudur. Konut sigortalarında vermiş olduğu asistans hizmetlerinde de anlaşma ağı çok geniş olup, sorunsuz bir şekilde hasarlarınızı onarma imkanınız bulunmaktadır.

Doğa sigortanın Ülke çapında yaklaşık 2 bin adet acente ve broker gibi profesyonel dağıtım kanalları bulunmaktadır.

Biz de HK Sigorta olarak Doğa sigorta ile 02/11/2018 tarihinde Acentelik sözleşmemizi imzalayarak yeni bir iş ortaklığına adım atmış bulunuyoruz. Doğa sigortanın güçlü acente yapılanmamıza dahil olması bizim açımızdan sevindiricidir. Bu anlamda uzun yıllar çalışmayı hedeflemekteyiz. Bu tarihten itibaren ki süreçte siz değerli müşterilerimize Doğa sigortadan da fiyat teklifleri sunabileceğiz. Geniş anlaşmalı kurum ağlarıyla sorun yaşamadan, güvenle poliçe düzenleyebileceğimiz anlaşmalı sigorta şirketlerimiz arasındadır.