info@hksigorta.com.tr
0(312) 221-0013

Pazar Günü Açık Sigorta Acentesi

Pazar Günü Açık Sigortacı Var mı?

Sigorta acenteleri ve sigorta şirketleri kendi aralarındaki ilişkilerin yanı sıra, müşterileri, kamu kurum ve kuruluşlarıyla birlikte mesleki kurallar çerçevesinde ve etik ilkeler doğrultusunda hareket ederler. Bu şekilde tüketicilerinde sigorta sektörüne güvenleri artırılmış olacaktır. Bu şekilde olaya baktığımız zaman şöyle bir sonuç ortaya çıkıyor. Bir sigorta firmasının tüketicilere karşı her zaman dürüst olmak gibi bir zorunluluğu vardır. Sigorta acenteleri kendi çıkarlarını korurken aynı zamanda da tarafsız bir şekilde hareket etmek zorundadırlar. Her sigorta şirketinin müşterilerine hizmet vermek amacıyla kurulmuş olduklarını göz ardı etmemeleri gerekir. Gerektiği zaman sosyal sorumluluk projelerin ve farklı etkinliklere de destek olmaları gerekir.

Pazar Günü Çalışan Sigortacı

Sigorta şirketleri hizmet verirken aynı zamanda rekabet çerçevesinde hareket etmek zorundadır. Bu nedenle sigorta şirketlerinin çalışma esası iş kanununa göre düzenlenmiştir. İş kanunun da ise şu şekilde bir ifade vardır. O da derki haftalık çalışma saati 45’tir. Buna göre 45 saat haftanın iş günlerine eşit bir şekilde dağıtılır. Yani bir sigorta acentesinin günlük 11 saatten fazla çalışması mümkün değildir.

Poliçe Bitiş Tarihi Pazar Gününe Gelirse Ne Olur?

Makalemin devamında sigorta poliçe bitiş tarihi pazar gününe gelirse ne olur? sorusunun yanıtıyla devam edelim istedik. Bu konuda eminim geniş çaplı bir kaynak bulmakta da zorlanıyorsunuz çünkü genelde firmalar bu tür konulara girmiyorlar. Dolayısıyla sürücülerinde bu konu her zaman kafasını karıştırabiliyor. 

Bir sigorta firması olarak bize gelen en çok sorular arasında yer alan konu sigorta poliçesinin pazar günü sona ermesi durumu. Bu konuda bilgi vermek gerekirse şunu söyleyebiliriz. Sigortanızın bitiş günü pazara denk geldiğinde sigortanızı pazartesi günü yani ilk iş gününde yapabilirsiniz. Dolayısıyla burada herhangi bir ceza vs. gibi durumla karşılaşmazsınız. Bunun nedeni ise Pazar günleri açık olan sigorta acentesinin olmamasıdır. Yani sigorta firmaları bir günlük gecikmeleri böyle durumda es geçebiliyorlar. Burada bilmeniz gereken bir konu var ki o da şu şekilde. Trafik sigortanızı tekrar yaptırırken para ödemiyorsunuz lakin pazar gününde kaza yapmanız halinde sigorta şirketi kesinlikle herhangi bir ödeme yapmıyor. Bunun için o günde aracınızla trafiğe çıkmamanız konusunda size uyarıda bulunabiliriz.

Bu konuyla ilgili olarak kafanıza takılan soru işaretinde bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sizler için pazar günü de açık olan sigorta acenteliğimiz ile trafik sigortası, kasko sigortası, tamamlayıcı sağlık gibi bir çok alanda poliçe düzenleyebiliriz.