info@hksigorta.com.tr
0(312) 221-0013

Sıfır Araç Kredisi Nasıl Alınır?

Bir araç almak istiyorsunuz ancak nakdiniz yoksa bu durumda çalacağınız kapı banka olacaktır. Çünkü bankalar müşterilerine çeşitli faiz oranlarında taşıt kredisi imkanı sağlamaktadırlar. Taşıt kredisi alabilmek için ise bir takım şartların oluşmuş olması gerekir. Bu şartlar bankadan bankaya değişiklik gösterir bu nedenle de şartlar konusunda genel tanımlama yapmak daha doğru olacaktır. Şartları hangi bankaya başvuracaksanız buradan öğrenebilirsiniz. Ancak öncesindeki süreçte taşıt kredi faiz oranları konusunda bir araştırma yapmanız. Araştırma yaptığınız da daha uygun koşullarda kredi çekebileceğiniz için cebinizden çıkacak rakam da daha düşük olacaktır. Üstelik çekeceğiniz miktar sizin ödemedeki kolaylığınızı da belirleyecek bir faktördür. Peki, taşıt kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Taşıt Kredisi Başvurusu

Sıfır araç kredisi nasıl alınır sorusunun belki de can alıcı ve en çok merak edilen konusu başvurunun nasıl yapılacağı konusundadır. Nakit sıkıntısından dolayı istediğiniz bir aracı satın alamıyorsanız bankaya başvuru yapmanız şart. Düşük faiz oranlarını belirlediğiniz bankanın vade sürelerini de karşılaştırmalısınız çünkü en az ödeme miktarıyla almanız sizin için önemli. bunun yanı sıra bankanın dosya masrafı adı altında ekstra bir para alıp almadığı ya da buna benzer ödemelerinin olup olmaması.

Kredi Başvurusunda Bulunma

Bankalar çeşitli şekillerde kredi taleplerini karşılıyorlar. Mesela bu talepler arasında gelir belgelenmesi ve de aracın rehin olarak alınması, kasko sigortasının zorunlu koşulması gibi. Bankaların büyük bir çoğunluğu sıfır araç alımlarında 500 TL’ye kadar olan bir araç için yarısının ödemesini gerçekleştiriyor. Kalan yarısını ise sizin kendiniz ödemeniz gerekli. Çünkü banka bu sayede kendisini de güvence altına almak istemektedir.

Taşıt Kredisi İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Her bankanın şartlarının farklı olduğunu söyledik ancak genelde ortak şartlar arasında TC kimlik fotokopisi, gelirin belgesinin fotokopisi, aracın ruhsatı, fatura, noter satış sözleşmesi. 

Aracı almak için şartların yerine getirilmesi neticesinde bankaya başvuruda bulunabilirsiniz. Ve başvurunuz incelenecektir. Bu inceleme neticesinde eğer ki olumlu görülürse bu durumda banka size istediğiniz krediyi verecektir. Genel de banka kredisinin sonuçlanmasının süresi bankadan bankaya değişiklik gösterir ancak ortalama bir süre belirtecek olursak her banka 24 saat içerisinde size olumlu ya da olumsuz dönüş yapacaktır. Onay almanız durumunda da hemen kredinizi alabilir istediğiniz araca da kavuşabilirsiniz.