info@hksigorta.com.tr
0(312) 221-0013

Hangi Araçlara Kasko Sigortası Yaptırmalı

Kasko Sigortası

Bazı araçlar maddi değeri yüksek olduğundan mutlaka kasko sigortası yaptırmak gerekir. Hangi araçlara yaptırmalı sorusunun yanıtı elbette ki özel araçlardır. Özellikle de özel aracıyla sık trafiğe çıkan biriyseniz ve aracınızın modeli yüksek ise bu durumda mutlaka kasko sigortası yaptırmanız gerekir.  İyi bir araç sürücüsü hiçbir zorunluluk olmamasına karşın aracına kasko sigortası yaptırması gerektiğini bilir. Çünkü yaptırmadığınız da bu sizin tahmin edemeyeceğiniz sonuçlarla karşılaşmanız anlamına gelecektir. 

Kasko Yaptırabileceğiniz Araçlar

Kasko sigortasının genel şartlarına baktığımız da trafikte kullanılan her türlü motorlu ve motorsuz araçların bunlara bir örnekle otomobil ve karavan hepsini kapsıyor. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için bizimle iletişime geçin.

HK Sigorta her zaman yanınızda!

0(312) 221–0011

Çalıdırın kapatın biz sizi arayalım hemen teklifimizi sunalım.

Kasko sigortası yaptırılması gereken araçları açıklamadan önce kasko da tanımlanan araçları anlamak doğru olacaktır. Burada araç derken de yalnızca otomobilleri kastetmiyoruz. İnsan, hayvan ve yük taşıyan araçlar. 

Kasko Sigortası Yaptırılabilecek Motorlu Araçlar

Otomobil, minibüs, otobüs, kamyonet, kamyon, tır ve özel olarak kullanılmakta olan çekici, arazi aracının yanı hareket edebilme kabiliyeti olan diğer araçlar. Kısacası her türlü araç için kasko yaptırmak mümkün olmaktadır.

Kasko Genel Şartları

Kasko sigortası genel şartlarına baktığımız da motorsuz araçlarında kasko yaptırabileceklerini görüyoruz. Römork ve karavan gibi motorsuz olan ve kendi kendilerine hareket edemeyen araçlara da kasko yapılabilir.

Kasko zorunlu olmamasına karşın olası bir kaza durumunda sizi maddi olarak güvence altına alacağından dolayı yapılması gereken bir sigorta türüdür. Bazı araç sürücüleri yüksek model araçlarına kasko yaptırmadıkları ve bir kaza durumunda ciddi anlamda zarara uğradıkları bilinmektedir. Sonuç olarak şunu söylemek mümkün kasko sigortası trafik sigortası gibi değildir. Yaptırmak için zorlayıcı bir uygulama yoktur. Ancak olası risklere karşın sizi güvence altına alacağından dolayı en az trafik sigortası kadar önemli ve de şart bir sigorta türüdür. Bu nedenle de aracınıza mutlaka yaptırmanızı tavsiye ediyoruz.

HK sigorta’nın kasko fiyat teklifini mutlaka değerlendirmenizi öneriyoruz.