info@hksigorta.com.tr
0(312) 221-0013

Neler Kasko Kapsamına Girer

Kasko istediğiniz zaman yaptırabileceğiniz bir sigorta türüdür. Zorunlu trafik sigortasından ayıran en temel özelliği ise budur. Trafikte yaşayabileceğiniz herhangi bir kaza sonrasında Ankara kasko sigortası size maddi olarak destek sağlayacaktır.  Aşağıda kasko yaptırmaya dair aklınıza gelebilecek olan sorulardan birkaç tanesinin size ayrıntılarını aktaralım istedik.

Kasko Her Şeyi Karşılar mı?

Kasko poliçesi trafik sigortası gibi ana teminat ve de ek teminatlardan oluşmaktadır. Bu nedenle de kaskonuzu yaptırırken neler bu kasko kapsamına girer, bilmek gerekiyor. Ana teminat kasko poliçenizde standart olarak yer alır ve her sigorta şirketi tarafından bunlar sunulur. Ek teminatlar ise sizin isteğinize göre şekillenebilir ve ek bir ödemeyle poliçenize dahil edilir.

Neden Kasko Yaptırmalı?

Ankara Kasko sigortası başınıza gelebilecek her türlü felaketlerde sizi korur ve maddi olarak destek sağlayarak güvence altında olmanızı sağlar. Trafik sigortasında ise bu şekilde bir şart yoktur. trafik sigortası yalnızca karşı tarafın zararını tanzim eder. Bunun için siz aracınızda yaşayabileceğiniz herhangi bir kaza ya da hasara karşın aracınızı önceden kasko sigortası yaptırdığınız da sizin hasarınız kasko sigortası tarafından karşılanır.

Kasko Nasıl Hesaplanır, Ne Kadar Öderim?

Kasko fiyatları hesaplaması yapılırken sigorta şirketinden şirketine değişiklik gösterir. Bunun yanı sıra teminata etki eden bazı faktörlerde vardır. Eğer ki siz standart bir kasko paketine ek olarak paket yaptırmak isterseniz bunun için ekstra bir ücret ödemek durumunda kalırsınız. Bunun için kasko fiyatları konusunda bir rakam yazmak yanıltıcı olabilecektir. 

Kasko Kimin Üzerine Yapılmalı?

Tüm sigorta türlerinde yaş önemli bir faktör olarak karşımıza çıkıyor. Bu da bazı yaşlar arasında gerçek anlamda bir fiyat farkının ortaya çıkmasına neden oluyor.  

Kaskodan Nasıl Yararlanırım, Hasar Tespiti Nasıl Yapılır?

Aracınızı başına çalınma ya da kaza meydana geldiğinde bu durumu hiç vakit kaybetmeden sigorta şirketine bildirmek zorundasınız. Olaya ilişkin belgeleri sigorta şirketine ulaştırdıktan sonra zararın incelemesinin yapılması için ekspertiz ekipleri 15 gün içerisinde görevlendirilecektir. Eğer ki inceleme neticesinde olumsuz sonuç ortaya çıkarsa o zaman bilirkişi beklenir. Bilirkişinin tespiti sonrasında ücretiniz ödenir.  Aracınız çalınmış ise o zaman aracın o günkü değeri üzerinden bir kasko ücreti alırsınız.

Ankara kasko sigortası ile ilgili merak ettiğiniz tüm sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.