info@hksigorta.com.tr
0(312) 221-0013

Rent a Car Kaskosu

Kasko bilindiği üzere oto kiralama firmalarına büyük bir yük getiriyor. Oto kiralama firmalarının satın aldığı kasko maliyetlerinin düşük olması da bu nedenle büyük önem taşıyan bir avantaj. Kaskolu bir aracı kiralayan insanlar kiralık otomobillerinin de kaskolu olmasına özellikle dikkat ederler. Kasko sigortasının neleri kapsadığı ise kiralama yapanların ayrıca merak ettikleri konular arasında. Yani kendilerini nasıl bir risk bekliyor ve bu riskleri karşın ne kadar güvence altındalar. Müşteriler özellikle de filodaki araçlara standart kasko yapıldığını düşünürler. Oysaki oto kiralama firmalarının sahip olduğu kaskolar arasında özel anlaşmalar yapılmaktadır.

HKsigorta Türkiye’de en uygun kasko sigortası teklifi alabileceğiniz bir markadır ve size kaskonuz neticesinde %100 garanti verecektir. 

Rent a Car Firmaları Neler Kullanıyor?

Oto kiralama firmalarının yapmış olduğu anlaşmalarda her araç için sigorta ayrı ayrı yapılmaktadır. Yani plaka bazlı bir anlaşma. Bunun içinde aracın kaskosu normal araçlarla aynı yapıya sahiptir. Fakat bu kasko türünde oto kiralama firmalarına günün koşullarına uygun olan tutarlar sunularak ek olarak ihtiyari mali mesuliyet sigortası da ek bir poliçeyle hazırlanır. 

Unutmayın Kasko Sevdiklerinizi de Korur!

Araç kiralama firmalarında bir diğer yöntem ise kaskonun müşterinin taleplerine bırakılmış olduğudur. Yani firma zorunlu trafik sigortasını yaptırırken kasko yaptırmak zorunda değildir. Bunun içinde bu şekilde firmalardan hizmet alıyor olmanız sizi sıkıntıya düşürebilecektir.  Bu şekilde çalışan oto kiralama firmaları genelde başarısız olarak sayıldıklarından dolayı insanlar da tercih etmezler.

Rent a Car Kaskosu Neden Gereklidir?

Şimdi sonuç olarak şunu toparlayacak olursan Rent A Car kaskosu, yani kiralık araç kaskosu neden gereklidir. İstenirse kasko yaptırmak büyük firmalar özellikle de filo kiralama hizmeti verenler için gereklidir. Kasko poliçesi yaptırmayan araç kiralama şirketleri, araçtaki sürücünün devamlı değişmesi sebebiyle yüksek olan kaza riski ve olası hırsızlık olaylarından dolayı büyük zararlara uğrama riskiyle karşı karşıyadır. Filo kaskosu diğer araç kaskosuna göre daha pahalı olduğundan dolayı oto kiralama firmaları bunu filo olarak değil araç bazlı olarak gerçekleştirirler. Hksigorta olarak biz size sigorta hizmeti sunarken her zaman en iyisi ve en uygun olması konusunda gerekli olan tüm fiyat incelemelerini yapar ve ona göre teklifinizi veririz.