info@hksigorta.com.tr
0(312) 221-0013

Aracınızı Satarken Bilmeniz Gerekenler

Aracınızı satmanız için bir sebebiniz olmayabilir. Kar etmek amacıyla da memnun olduğunuz aracınızı satmak isteyebilirsiniz. Bunun içinde aracınızı satarken bir takım önerileri dikkate almanızın yerinde olduğu düşüncesindeyiz. Elbette ki sevdiğiniz bir aracınızla aranızda duygusal bir bağ kurulmuş olabilir ve bundan dolayı da sizi suçlayamayız ancak kilometresi de artık yeterince yükseldiyse onu değiştirmek sizin en doğal hakkınız olacaktır. Genelde araç satmak istenirken ilk yapılan ilan çıkmak ya da bir galeriye giderek fiyatının belirlenmesini sağlamak. Üç aşağı beş yukarı aynı özellikleri taşıyan araçlarla aynı fiyata gidecektir. Bunun içinde yüksek fiyat yakalamak adına aracınızı şu şekilde değerlendirmeniz gerekiyor.

İlanınızı doğru yerlere verin

Eskiden bir aracı satmak ya da almak için ilk gidilecek yer oto pazarları ya da aracın arkasına satılıktır yazısı yazmaktı. Ve sonrasında aracınıza talipleri beklemeye başlardınız. Şimdi ise internet bir aracın satışında en etkili kanal oluyor. Sizin aracınızı satmak için bir sürü internet sitesinin peşinizden koştuğunu biliyoruz ancak siz en çok ziyaret edilen satış sitesini tercih etmek zorundasınız.

Nasıl Bir Araca Sahipsiniz

İnsanlar aracınızın ilanını gördüğü zaman ilk olarak size özellikleri hakkında sorular soracaktır. Bunun içinde mutlaka onlara nasıl cevap vereceğinizi bilmelisiniz. Aracınızın özelliklerini biliyor ve onu tanıyor olmanız aracınızın talibine de doğru fikir vermenize neden olacaktır. artık günümüzde oto ekspertiz hizmetleri direk olarak aracın özellikleri ve son durumu hakkında bilgiler veriyor. Bunun için aracınızla ilgili her şeyi doğru olarak söylemelisiniz.

Fiyat

Her aracın bir alıcısı mutlaka vardır. Ancak arabanızı acil olarak satmak istiyorsanız sizinde bildiğiniz gibi fiyatını piyasanın altına çekmek durumundasınız. Ancak bunu çok fazla tercih etmiyorsanız o zaman aracınızın var olan kusurlarını kapatmak yerine ekstra özellikler eklemek zorundasınız. Dışarıdan bakıldığında dikkati çeken bir araç her zaman çabuk satılacaktır. Aracınıza olduğundan fazla değer biçmek alıcıların sizi görmezden gelmesine neden olacaktır. Belki aracınız istediğiniz fiyata satılacaktır. Ancak bunun içinde bir zamanın geçmesi gerekir. 

Fotoğraf çekimi

Aracınızın satış ilanını verirken mutlaka güzel fotoğraflar çekmelisiniz. Unutmayın ki insanlar ilanda aracınızın ilk olarak resmine bakıyor. Dolayısıyla çekeceğiniz güzel fotoğraflar size binlerce lirada kazandırabilir.