info@hksigorta.com.tr
0(312) 221-0013

Gebelik Öncesi Sağlık Planlaması

Gebelik Öncesi Sağlık Planlaması

Gebe kalmaya karar veren çiftlerin öncelikli olarak bir Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanına başvurması ve gerekli incelemesini yaptırması gerekiyor. Bizim ülkemizde genelde aileler gebelik öncesinde değil sonrasındaki süreçte doktora muayene olmayı tercih ediyorlar. Gebeliğin sağlıklı, konforlu ve daha güzel geçmesi için muayeneye erken başlamak her zaman daha iyi bir tercih olacaktır. Hamile kalma düşüncesini hayata geçirmeden önce gebeliğin ne şekilde olması gerektiği kadın ve erkeğin rutin kontrollerinin yapılması önemli. Tamamlayıcı sağlık sigortası Ankara hizmeti aldığınız da ise gebelik öncesinde olduğu gibi sonrasında da hamilelik konusunda doktor endişeleriniz ortadan kalkmış olacaktır.

Hamilelik öncesinde testler önemli bir konu ve bu tahlillerin ve kontrolün doğumda ya da doğumdan sonra oluşabilecek bir anormal duruma karşı risklerinde ortadan kaldırılmış olmasını sağlayacaktır.  Gebelik öncesinde tedavi kansızlık ve enfeksiyon gibi durumların belirlenmesi için önemli. Takip altında olduğunuz sürece her şeyin kontrol altında olduğundan emin olabilirsiniz.  Hamilelik süresinde olduğu gibi öncesinde de yaşam tarzınız önemli bir konudur.

Hamilelik Ve Öncesinde Yaşam Tarzı

Gebe kalmaya karar verdiğiniz andan itibaren eğer sigara kullanıyorsanız bunu bırakmanız gerekiyor. Alkolden ise tümüyle uzaklaşmanız şart. Gebelik süreci içerisinde öncesinden olmayan rahatsızlıklarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Dolayısıyla bu süreçte uzman bir desteğe ihtiyacınız olacaktır. Devlet hastanelerinde bu durumu düşündüğünüzde kalabalık olmasından kaynaklı olarak bazı ince ayrıntılar gözden kaçabilir bu durumda özel hastaneler sizin takip sürecinizi çok daha avantajlı hale dönüştürecektir. Ankara tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırdığınızda ise tedavinizi ve takiplerinizi özel hastanelerde yaptırabilirsiniz. Bu da sizin gebelikle uğraşırken aynı zamanda hastane ve doktor gibi diğer konularda da canınızın sıkılmamasını sağlayacaktır.

HKsigorta burada Tamamlayıcı sağlık sigortası Ankara ile hamileyken ve doğum sonrasında hayatınızı da bebeğinizi de güvence altına alacaktır. Gebelikte beslenme ve uyku kadar takipte önemli bir konu bunun içinde gebelik planmasının net ve doğru bir şekilde oluşturulması için tamamlayıcı sağlık sigortanızı yaptırmanızı tavsiye ediyoruz.

Tamamlayıcı sağlık sigortası ayakta ve yatarak tedavilerinizde size ekstra bir ücret ödetmeyecektir.