info@hksigorta.com.tr
0(312) 221-0013

Piyasadaki En Dayanıklı Otomobiller

Araç üreticileri artık arabaları tasarlarken kazaya ve herhangi bir şekilde yaralanmalara karşın daha korunabilir hale dönüştürmüş durumdalar. Bu fren sisteminden sürüş sistemlerine kadar pek çok noktada aynı titizliğe sahip. Sürücüler ise araçlardaki konfor ve emniyeti de test sürüşleriyle kontrol edebilme imkanı bulabiliyorlar. Bir aracın henüz trafiğe çıkmadan test aşamasındayken geçtiği birkaç önemli sınav var bu sınvlar ise IIHS ve Euro NCAP testleri  Aşağıda güvenliği ve sağlamlığı test edilmiş ve onaylanmış olan en sağlam araba modelleri yer alıyor. Bunları sizin için araştırdık ve inceledik.

Volkswagen Arteon

Wolkswagen’in geniş hacimli ve kaslı modellerinden birisi olan Arteon yapılan testlerde en yüksek yüzdeyi alan araçlar arasındadır. Arteon, acil durumlarda şoföre anında yardımcı olacak bir güvenlik sistemi bulundurmaktadır. Yaya ve çocuk güvenliği testinden 85, yolcuların güvenliği testinden ise 96 puan almıştır. Çarpışma testlerinde ise araçta hasar meydana gelmemiştir.

Volvo V90

Tüm dünyada ünlü olan İsveç çeliğini araçlarında kullanan Volvo, dayanıklı modelleriyle ön planda olan bir markadır. V90 modelinde; hız sabitleyicisi, yarı otonom sürüş gibi güvenlik ekipmanları da bulunmaktadır. Yapılan testlerden 93 puan almıştır.

Opel Insignia

Opel “Biz otomobille yaşıyoruz” sloganını ile akıllarda kalan bir markadır. İnsignia modeli güvenlik ekipmanları sebebiyle 69 puan alıp diğer rakiplerinden biraz daha geriye düşsede yapılan çarpışma testlerini fazla hasar almadan atlatabilmesiyle listede kendine yer bulmuştur.

Toyota C-HR

Dünyada yeni yaygınlaşmaya başlayan hibrit araç teknolojisinin örneklerinden birisidir. Ayrıca bu model Türkiye’de üretilmektedir. Yetişkin güvenliği testinden 95 puan almasına karşın yaya güvenliğinde iyi sayılabilecek bir derece almadığı için diğer araçların gerisinde kalmıştır.

Land Rover Discovery

Bir zamanlar İngiliz kraliyet aracı olarak kullanılmıştır. 4 çeker arabalar arasında akla gelen ilk araba markalardan birisidir. Yetişkin güvenliğinden 90, yaya güvenliğinden ise 75 puan alarak listeye girmiştir.

 Yukarıda belirtilmiş olan araçlar kendi segmentleri içerisinde en çok dikkatleri üzerine çeken ve başarı sağlamış olanlardır. Piyasadaki en dayanıklı otomobillerin sağlamlığına göre parça fiyatları da yükselmekte ve bu araçların kasko sigortaları da ona göre yüksek olmaktadır.