info@hksigorta.com.tr
0(312) 221-0013

Özel Sağlık Sigortası Yaptırırken Gerekenler

İnsanlar başlarına geleceklerden habersiz yaşadıklarından dolayı bazen olası hastalıklar durumunda bütçeleri sarsılabilir. Özel hastane masraflarının ciddi anlamda yükselmiş olduğu günümüzde kendinizi güvence altına almak istediğinizde özel sağlık sigortasıyla birlikte garanti altına almış olacaksınız.

Özel sağlık sigortaları ayakta tedavi ve yatarak tedavi teminatını içeriyor ve sağlık sigortasının da barındırmış olduğu ek teminatlara karşı ödenecek olan prim sigorta firmalarına göre farklılık gösterecektir. Özel sağlık sigortasının teklifini etkileyebilecek olan önemli hususlar vardır. Bu hususlar ise sigortalı olacak kişiden alınacak olan bilgilerdir. Özel sağlık sigortası yaptırırken bu bilgiler doğrultusunda özellikle de sizin sağlık geçmişiniz büyük önem arz ediyor.

Özel sağlık sigortası yaptırırken gerekenler ve sizden istenilecek olan bilgiler şu şekilde olacaktır.

  • Şu anki sağlık durumunuz hakkında bilgiler.
  • Herhangi bir kronik hastalığınıza ilişkin hastalık geçmişiniz
  • Genetik durum
  • Kalıtsal bir hastalık olup olmadığı

Yukarıda istenilmiş olan bu bilgiler doğrultusunda kişinin sağlık durumu hakkında bilgiler edinilmiş olacak ve eğer ki sağlık sorunu yaşama ihtimali yüksek olan kişiler varsa onların primleri yüksek tutulacaktır. Risk ihtimaliniz eğer ki düşük ise buna göre primlerinizde de düşüş olacaktır.

Özel sağlık sigortası yaptırmak istiyorsanız bunun için ne kadar erken davranır ve de ne kadar genç bir yaşta sigorta yaptırırsanız kendinize o kadar büyük avantaj sağlamış olacaksınız. Çünkü küçük yaşlar her zaman en az risk grubu içerisinde yer alırlar bunun içinde ödeyeceğiniz prim her zaman daha düşük olacaktır.

Tüm sigorta işlemlerindeki gibi özel sağlık sigortasının da kapsamıyla ilgili olarak bilgi sahibi olabilmek önemli bir konudur. Bunun aksi durumunda ise beklentilerle alınabilecek olan hizmet aynı olmayacaktır. Mesela sağlık sigortasında almış olduğunuz sigorta şirketinin anlaşmalı sağlık kuruluşuyla sizi tedavi etmeye yeterli olmayabilecektir. Bunun içinde öncelikli olarak kafanızdaki soru işaretlerinin de ortadan kaldırılması gereklidir.

Her sigorta firması kendi bünyesinde farklılık ve çeşitlilik yaptıkları biliniyor. Amaç müşterilerine daha kapsamlı hizmetler sunarak onları kazanabilmek. Limitli ve limitsiz olan bu seçeneklerle yapılabilecek alternatifler daha güçlü hale dönüştürüldükçe insanlarda sigorta şirketlerinden memnun olabilmek adına en doğru firmayı seçerler.