info@hksigorta.com.tr
0(312) 221-0013

Piyasadaki En Ucuz Arabalar

Ülkemizde piyasa araçları denildiğinde ilk akla gelen şahin, doğan ve Renault olsa da aslında onlara alternatif olan çok sayıda markanın da olduğunu görüyoruz. Bu araçların piyasa arabası olarak tanımlanmasının nedeni ise uygun fiyatlarla satılmasıdır. Yani insanlar ellerine geçen ilk toplu parayla ancak bu arabaları alabiliyorlar. Dolayısıyla bu araçlara olan ilginin de en büyük kaynağı parasızlık diyebiliriz. 1980’den başlayarak 2000’lere kadar giden bu araçların günümüzde en çok satılan modeller olması normal özellikle gençlerin faça diye tabir ettikleri doğan ve şahin’ e olan ilgi hiçbir zaman eksilmemiştir.

Şahin ve doğan marka araçları tercih nedeninden bir tanesi de kolay modifiye olmasıdır. Yani bu araçlara yapılacak her türlü aksesuar kendisini otomatik olarak fark ettirir ve bu da onda güzel bir görünüm oluşmasını sağlar. Bugün piyasa da en ucuz ancak en çok satılan araçlar sıralamasında şahin ve doğan ilk sıradadır denilebilir. 

En Çok Satılan Araçlar

Yukarıda Türkiye’de satılan en ucuz araçlardan bahsettik ancak bir de uygun fiyatlı olmalarından dolayı en çok satılan araçlar vardır. Bu araçları sıralarsak şu şekilde belirtebiliriz. Fiat Linea, Renault Symbol, Renault Clio, Renault Fluence, VW Jetta, VW Polo, Hyundai İ20, Hyundai İ30, Hyundai Accent Blue, Ford Fiesta, Ford Focus, Opel Corsa, Opel Astra, Peugeout 301, Dacia Dustar, Toyota Auris, Honda Civic, Citroen C- Elysee, Nissan Qashqai, BMW 3 Serisi.

Bahsettiğimiz araçların tümü uygun fiyatlı olmalarına karşın konforludurlar ve az yakıt tüketirler. Piyasa da en çok satılan araçlar listesinde de bu araçların olması normal bir durum. 

İkinci el piyasasında sürekli olarak bir hareketlilik söz konusu ve bir ikinci el araç arıyorsanız o zaman dikkat ettiğiniz konu aracın konforu, bakım ücretleri, fiyatı ve teknik özellikleri dolayısıyla bahsedeceğimiz araçlar bunların hepsine sahip olan başarılı ikinci el araçlar olarak bilinmektedir. Bu araçlar ise şu şekilde sayılabilir. Ford focus sedan 1.6 TDCI trend X dizel manuel, Volkswagen passat Sedan 1.6 TDI BMT comfortline dizel otomatik, Ford fiesta Hatchback 1.4 TDCI comfort dizel manuel, Ford focus sedan 1.6 TDCI trend dizel manuel, Fiat fiorino combi 1.3 multiJet emotion dizel manuel, Ford focus Sedan 1.6 TDCI Trend X Dizel Manuel, Toyota corolla Sedan 1.33 life menzin manuel, Dacıa sandero hatchback 1.5 DCI stepway dizel manuel.