info@hksigorta.com.tr
0(312) 221-0013

Küçük Şehirlerde Kaskoya İhtiyaç Var mıdır?

İnsanlar artık eskiye göre çok daha hızlı yaşıyor çünkü öyle olmak zorunda. Yaşam şartları ve standartları yükseldikçe insanlarda bir şekilde para kazanabilme konusunda daha aktif hale geliyorlar. Bunun içinde hızlı akan zamana yetişebilmenin en cazip ve kolay yolu da araçlarımız oluyor. Araçlarımız bizi pek çok durumdan kurtarabildiği gibi aynı zamanda hızlı geçen zamana da yetişebilmemizi sağlıyor. Büyükşehirlere baktığımız zaman tamamında hayatın bu şekilde geçmiş olduğunu biliyoruz lakin işin bir de küçük olan şehir ve ilçeleri var ki bu şekilde mi oluyor olmak zorunda mı? Yoksa küçük şehirlerde araçlarımız için herhangi bir önlem almaya gerek var mı buna isterseniz yakından bir bakalım.

Yoğun Araç Trafiği

Hırslı yaşamın olduğu günümüzde insanlar evlerinden çıktığı andan itibaren de kendilerini yoğun bir tempo içerisinde buluyorlar. Nerede olursanız olun ciddi bir araç yoğunluğu söz konusu. Özellikle de trafikte zamanları çok geçen kişiler için bu daha fazla önemli. Yorgunluk, stres, sinir gibi durumlar araç sürerken sizi yıpratıyor ve bazen de dikkatinizin tek bir noktada toplanmasının önüne geçiyor. Bu hızlı tempoda stresin en önemli sonuçlarından birisi de trafik kazaları olabiliyor. 

Büyükşehirlerde Risk Yüksek

Büyükşehirlerde bahsettiğimiz gibi tehlike boyutu yüksek bu nedenle de kasko zorunlu olmasa bile bir gereklilik. Küçük şehirlere baktığımız zaman ise aynı özeni vermek gerekiyor. Çünkü insanların dalgın olması ya da trafiğin çok olması trafik kazalarına neden değil. Trafiğin az olduğu yerlerde de kazalar meydana gelebiliyor. Bunun içinde küçük şehirlerde olsanız bile kaskoya ihtiyacınız olacağını unutmamalısınız. Özellikle de aracınız yüksek model ise bu durumda karşılaşacağınız en küçük kazanın maliyeti bile kasko sigortasının çok daha üzerinde olabiliyor.

Hksigorta ise size en uygun kasko sigortası fiyatını sunuyor.

İstatistik anlamda baktığımız zaman ise kazaların yalnızca büyükşehirlerde olmadığını görüyoruz. Dolayısıyla teknik anlamda da kazalar küçük şehirlerde olabiliyor. Bunun içinde biz bir sigorta acentesi olarak size hangi şehirde ve ilçede olursanız olun kasko sigortanızı düzenli yaptırmanız konusunda tavsiyelerde bulunuyoruz.

Kasko sigortasının amacı sürücülerin araçlarındayken kendilerini güvende hissetmelerini sağlamaktır. Olası bir kaza anında da başlarına gelebileceklerini düşünmeden direk olarak kendi sağlıklarıyla ilgilenmeleri için gerekli ortamın hazırlanmasını sağlamak. Evet, trafik sigortası zorunlu olan bir uygulama ancak kasko sigortası da en az trafik sigortası kadar bir gereklilik.