info@hksigorta.com.tr
0(312) 221-0013

Avantajlı Kasko Nasıl Yapılır?

Ülkemizde kasko yaptıranların sayısı dünya ortalamasının çok altındadır bunun en temel nedeni bu bilincin yeterli seviyede olmamasıdır. Millet olarak genellikle bir sorun yaşamadıkça önlem almıyoruz araçlarımız bizler için çok değerli olsa da önlem konusunda gerekli özeni gösteremiyoruz. Kasko sigortası yaptırmak istenmemesinin en büyük nedeni fiyatlarıdır.

Zorunlu olmaması da kasko sigortasından kaçmak için bir sebep olarak gösterilebiliyor. Kasko fiyatları normal şartlara göre biraz pahalı olabilir ancak araçlarda çok değerlidir olası kazalar sonrasında çok yüksek tutarlar ödeyebilirsiniz. Ülkemizdeki kaza verilerine baktığımızda kaskoya en çok ihtiyacı olan ülkeler arasında geldiğimizi görebilirsiniz. Kasko fiyatları sizin içinde çok yüksek geliyorsa ihtiyacınıza uygun bir kasko seçmenizde fayda vardır bu şekilde kaskoyu daha uygun hale getirebilirsiniz. Kasko da tam, dar ve geniş kasko seçenekleri bulunur siz gün içerisinde aracınızı çok fazla kullanıyorsanız ve çok fazla dış tehdit olduğunu düşünüyorsanız o zaman geniş kasko yaptırmanız ya da tam kasko yaptırmanız gerekir bu durumda yüksek bir kasko ücreti ödersiniz ancak kendinizi de tam olarak güvence altına alırsınız.

Kasko En Çok Hangi İllerde Yapılır?

Aracınızla ilgili tüm adımları yakından izlemenizde fayda vardır örneğin trafik sigortası ve kasko sürelerinin ne zaman bittiğini iyi bilmelisiniz ki biter bitmez mağdur olmamak adına yenileme işlemlerini bir an önce yaptırın.

Bir aracınız varsa çok sayıda sorumlu olduğunuz durum vardır aracın düzenli olarak bakım yapılması, vergilerinin zamanında ödenmesi, sigorta işlemleri, trafik kurallarını maksimum seviye uyulması ve diğer önemli işlemler bir araba almak kolaydır ancak sonrasındaki durum için hazırlıklı olmalısınız. Kasko sigortası gün geçtikçe yaygınlaşmaya devam ediyor aracına değer veren ve olası hasarlara karşı güvence oluşturmak isteyen kişiler ilk iş olarak kasko sigortası yaptırmaktadır.

Kasko trafiğe çıktığınızda kendinizi maddi açıdan güvence altında hissetmenizi sağlar tabi bu durum tek başına yeterli değildir sizlerin de trafik kurallarına uymanız çok önemlidir. Trafik sigortası ve kasko konusunda ülkemizde sınıfta kalmış durumdadır verilere baktığımızda bu sigorta türlerini yaptıran kişilerin sayısı çok azdır.

Trafik sigortası zorunlu olmasına rağmen çok sayıda araç sahibi tarafından yaptırılmıyor. Kasko sigortası yaptıranların sayısı da trafik sigortası yaptıranların çok altında kalıyor genellikle yeni araç sahipleri yaptırsa da hala istenen sevide değildir.