info@hksigorta.com.tr
0(312) 221-0013

Neden Konut Sigortası Yaptırmalıyım?

İnsanlar dışarıdan evlerine girdikleri zaman tüm olumsuzlukları geride bırakır ve bir sonraki güne daha zinde ve dinlenmiş olarak başlamak ister. Tahmin ediyorum ki herkesin eve girerken ki amacı budur. Ev bazılarına göre huzurun bazılarına göre güvenin adıdır. Bunun içinde kendinizi evinizdeyken ya da evinize dönerken güvende hissetmek istersiniz. Peki, evinize geldiğiniz de kötü bir sürprizle karşılaşırsanız neler olur hiç düşündünüz mü? Örneğin bir tatile çıktınız uzun süre boyunca evinizde yoktunuz bir de döndünüz ki evinize hırsız girmiş her şeyler bir yerlerde. Ya da evinizi su basmış tüm eşyalar su içerisinde. Böyle bir durumla karşı karşıya kalırsanız ne yapardınız?

Hk sigorta olarak biz hemen size bunu farklı bir bakış açısıyla anlatalım. Evinizden çıkmadan önce konut sigortası yaptırdınız ve gittiniz döndüğünüz de bu gibi sorunlar yaşadınız yapmanız gereken tek şey var o da sigorta firmanıza haber vermeniz. Gerisini onlar sizin için düşüneceklerdir.

Konut Sigortası Nedir?

Evinizde yaşayabileceğiniz herhangi bir hırsızlık, yangın, sel, kaza, terör gibi durumlara karşın koruma altına alınmasını sağlayacak olan bir sigorta türüdür. Özellikle riski yüksek olan konutların yaptırmaları halinde yaşanılabilecek can sıkıcı durumlarında önüne bu şekilde geçilmiş olunacaktır.

Konut Sigortası Ne İşe Yarar?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi sizi maddi birçok sıkıntıdan kurtarıyor. Örneğin Türkiye deprem kuşağında yer alan bir ülke ve depremin bizi ne zaman yakalayacağını da bilmiyoruz. Bu anlamda olası bir deprem sonrasında tüm maddi kayıplarınızın da karşılanması sağlanacaktır. Bu sayede yuvanızı da güvene almış olabileceğiniz gibi kendinizi de evinizde ya da dışarıdayken daha huzurlu hissedeceksiniz.

Konut Sigortası Neleri Kapsar?

Konut sigortasının kapsamı oldukça geniştir. Çünkü evinizin başına gelebilecek herhangi bir soruna karşında sizi koruyacaktır. Konut sigortasında genel teminatlar vardır. Örneğin yangın teminatı burada standart olarak sunulur ve sizden yana kaynaklanmış olan bir yangın sonrasında da konut sigortasından yarar sağlayabilirsiniz. Konut sigortasının avantajlarının fazla olduğunu söylemiştik. Örneğin elektrik, su ve doğalgaz gibi nedenlerden dolayı meydana gelen zararlar direk olarak karşılanacaktır.

HKsigorta sizin için en uygun konut sigortası teklifini sunacaktır. Neden konut sigortası yaptırmadım demeyin ve bunun için bizimle iletişime geçiniz.