info@hksigorta.com.tr
0(312) 221-0013

Neden Bireysel Sağlık Sigortası

Neden Bireysel Sağlık Sigortası?

Eskiden yalnızca zorunlu trafik sigortası ve kasko sigortası sunan sigorta şirketleri artık kendilerini ihtiyaca göre yenileyebiliyor. Örneğin hastalanan bir kişi ya da beklenmedik bir kaza geçirme durumunda ister anlaşmalı olan sağlık kurumlarından ister diğer tüm sağlık kuruluşlarında yatarak ya da ayakta tedavilerinin karşılanmalarını sağlayabiliyorlar. Bu güvence sağlık alanında her şeyi kapsıyor. Doktor muayenesi, tahliller, ya da ilaç masrafları ve hatta cerrahi müdahaleler yer alıyor. Tüm bu sağlık işlemlerinden yararlanabilmek ise imzalanan poliçeye göre belli limitler içinde gerçekleşiyor.

 Sağlık sigortalarının en güzel tarafı ise kişiye özel olarak hazırlanıyor olmasıdır. İster tüm sigorta işlemleriniz için iterseniz de ihtiyacınıza yönelik bir sigorta yaptırabilirsiniz. Bu şekilde bir esneklik asla grup sağlık sigortalarında veya aile planlarında yer almaz. Sadece bireysel sağlık sigortalarında mevcuttur bu durum.

Misal konuyu biraz daha anlaşılır şekilde özetleyecek olursak şöyle değerlendirebiliriz. Siz başınıza kaza gelme olasılığı yüksek bir işte çalışıyorsanız o zaman kaza teminatlarında daha imkanlar sunan ancak kritik hastalıklarda daha az yararlanabileceğiniz sağlık sigortasını tercih edebiliyorsunuz. Diyelim ki bir gebelik durumu söz konusu oldu. Belirlenmiş olan koşullar çerçevesinde sağlık sigortanıza hamilelik teminatı ekleterek sağlık sigortanızı da ihtiyacınıza yönelik şekillendirmiş olursunuz.

Hayatın bir risk olduğunu unutmamak gerekiyor. Yani başıma bir şey gelmez ve bana bir şey olmaz demeden iki kez düşünmelisiniz. Özellikle de yaptığınız iş risk grubu yüksekse bu durumda özel sağlık sigortası sizin işinizi daha kolaylaştıracağı gibi devlet hastanelerinde uzun kuyruklar beklemek durumunda olmazsınız.

Bireysel sağlık sigortasında garantili teminat miktarı ile sağlık sigortası aldığınız da direk olarak tıbbi ihtiyaçlarınıza yönelik poliçeye başvurmuş olacaksınız. Bunu tüm aileniz için almış olsanız bile aynı durum geçerli olacaktır. Bunu bir örnekle açıklayacak olursak şu şekilde belirtelim 25 yaşında olan Ali tüm ailesi için bireysel sağlık sigortası satın alıyor. Sigorta herkes için ayrı ayrı teminatlar sunuyor. Ali’nin kardeşi uzun süre hastanede tedavi görmesi gerekiyorsa bu durumda hastane masrafları da teminat kadar sigorta şirketi tarafından karşılanıyor.