info@hksigorta.com.tr
0(312) 221-0013

2019 Otomobil Kredi Oranları

Bankaların müşterilerine sunmuş olduğu hizmetlerin kapsamı oldukça geniş. Amaç nakit ihtiyacı durumunda müşterilerinin gerekli şartları karşılamaları halinde istedikleri paraya anında ulaşabilmesi bunun içinde merak edilen konulardan birisi 2019 otomobil kredi oranları oluyor. HKsigorta olarak faydalı bilgiler bölümümüzde siz değerli müşterilerimizin sıfır araç alımlarında bankalardan başvuracakları kredi faiz oranlarında nasıl bir tablo ile karşılaşacakları konusunda bilgiler verebilmek.

2019 otomobil kredi oranları her yıl olduğu gibi bu yılda değişmiş durumda ancak ülkede yaşanan dolar kurundaki artış da bankaların faiz oranlarını ciddi anlamda sarstı ve yükseltti. Bazı otomobil firmaları ise nakit ihtiyacını kendi içinde çözdüklerinden dolayı belli kampanyalar dahilinde sıfır araç alımında faizsiz kredi imkanı sağlayabiliyorlar. Ancak sizin bireysel olarak bankaya gidip kredi başvurusunda bulunmanız halinde karşılaşacağınız tablo ise aşağıdaki gibi olacaktır.

2019 Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Bankalardan alınacak olan taşıt kredisi miktarları en fazla 48 aya kadar uzatılabiliyor. Bunun üzerinde bir taksit sayısına ulaşmak ise maalesef mümkün değil. Bunun içinde bir taşıt kredisine başvurmadan önce iyi bir araştırma yapmanızı ve bütçenizi de ona göre ayarlamanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü bankadan kredi aldığınız zaman sıfır aracınız ipotek altına alınmış olacağından dolayı ödeyememeniz halinde banka aracınıza haciz koyabilir ve bu da tahmin ediyorum ki kredi çeken hiç kimsenin isteyeceği bir durum olmayacaktır. İşin diğer bir yanı ise aracınız ipotekli olacağından dolayı bankadan ipoteğin kalkmadan aracın satışının yapılması da mümkün olmayacaktır.

2019 İkinci El Taşıt Kredisi Oranları

Bankadan yalnızca sıfır araç için kredi almanız gerekmiyor. Bankalar hizmet kapsamını genişleterek ikinci el araçlar içinde taşıt kredisi imkanı sunuyor. Ancak burada kredi alabilmeniz için ikinci el aracınızın da en fazla 5 yaşında olması şartı var. Burada da çekeceğiniz miktar aracın kasko bedelinin %70’i kadarı olacaktır.

2019 otomobil kredi oranları aşağıda belirtilmiştir. Ancak son olarak size belirtmek istediğimiz hususun da bankalar size bu krediyi vermeden önce sizin kredi sicil notunuzu incelemiş olduklarını unutmamanız gerekiyor. Bu not dahilinde kredi onayınızın çıkıp çıkmayacağına da karar veriliyor.

2019 Otomobil kredi oranları tablosu