info@hksigorta.com.tr
0(312) 221-0013

Avantajlı Kasko Sigortası Nasıl Yaptırılır?

Ülkemizde kasko yaptıran kişi sayısına baktığımız da dünya ortalamasının da çok altında olduğunu görebiliyoruz. Bunun ilk nedenine bakınca karşımıza çıkan sonuç insanların kasko sigortası ve kapsamı hakkında detaylı bilgilere sahip olmadı ikincisi ise kasko fiyatlarının yüksek olarak görüldüğüdür. Bir toplum olarak herhangi bir sorun yaşamadığımız sürece bazı durumları bir sıkıntı olarak algılamıyor ve bunun önlemini alabilmek içinde gerekli çalışmayı yapmıyoruz. Kasko sigortası yapılmasının ötelenmesi ya da istenmemesinin en önemli nedenleri bu iki açıkladığımız konu denilebilir.

Kasko sigortasından uzaklaşmanın bir diğer nedeni de aslında zorunlu olmamasıdır. Çünkü her ne kadar faydalı olduğu biliniyor olsa da zorunlu olarak gösterilmemiş dolayısıyla insanlar kasko sigortası yaptırmamak adına çeşitli bahaneler üretebiliyorlar. Oysaki araçları kaskonun yanında çok değerlidir çünkü olası bir sorun durumunda kasko sigortası onların maddi anlamdaki tüm sorunlarını çözecek ve ortadan kaldıracaktır.

Dünyadaki kazaların geneline baktığımız zaman ülkemizde aslında kasko gerekliliği olan en yüksek ülkelerden birisi özellikle de büyükşehirlerdeki trafik yoğunluğu bizi bu mecburiyete de sürüklüyor. Kasko fiyatları sizin içinde çok yüksek geliyorsa ihtiyacınıza uygun bir kasko seçmenizde fayda vardır bunun içinde hksigorta.com.tr adresimizden bizimle iletişime geçmeniz en doğru çözüm olacaktır. Kasko da tam, dar ve geniş kasko seçenekleri bulunur siz gün içerisinde aracınızı çok fazla kullanıyorsanız ve çok fazla dış tehdit olduğunu düşünüyorsanız o zaman geniş kasko yaptırmanız ya da tam kasko yaptırmanız gerekir bu durumda yüksek bir kasko ücreti ödersiniz ancak kendinizi de tam olarak güvence altına alırsınız.

Büyükşehirlerde yaşayan biriyseniz o zaman yaptıracağınız kaskonun geniş olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Geniş kapsamlı sigorta hizmeti aldığınız zaman aracınızın başına gelebilecek olan her türlü sorunlardan ve tehlikelerden de uzaklaşmış olursunuz. Eğer aracınızı çok fazla kullanmayan biriyseniz o zaman yapmanız gereken şey ise dar kaskodur. Dar kasko yaptırdığınız zaman daha az ücret ödüyorsunuz o da aracınızı fazla kullanmadığınız için sizi biraz daha fazla güvenceye almış oluyor. Kısacası şunu söyleyebiliriz ki kasko sizin ihtiyacınıza göre hazırlanabilir ve hazırlanan poliçedeki teminatları incelediğiniz zaman haklarınızı da detaylı olarak anlayabileceksiniz.