info@hksigorta.com.tr
0(312) 221-0013

İşyeri Sigortası Neleri Kapsıyor?

İşyeri sigortasının önemini net olarak anlayabilmek için öncelikli olarak tanımlamasını yapmak gerekiyor. Bu sayede neleri kapsayabileceğini ve işin detaylarını daha net bir şekilde anlayabiliriz.

İşyeri Sigortası Nedir?

İşyerinizdeki demirbaşlar, atölyenizdeki makineler, tesisatlar, camlar kısacası işyerinizin tüm binası bir araya getirilerek otomatik bir teminat oluşturulup tüm risklere karşın güvence altına alınır. Buna işyeri sigortası denilmektedir. İşyeri sigortası yaptırırken her şeyin göz önünde bulundurulması daha sonra yaşayacağınız pişmanlığında önüne geçeceği için geniş kapsamlı bir teminat yaptırmak her zaman daha iyi olacaktır. Bu sayede şirketiniz tüm olası risklere karşın güvence altına alınmış olacaktır.

Tanımlamasını öğrendikten sonra ise asıl başlığımız olan neleri kapsadığını anlatmak yerinde olacaktır.

İşyeri Sigortası Neleri Kapsar?

İşyeri sigortasının içerisindeki genel kapsam şu şekilde belirlenmiştir.

Hırsızlık durumu neticesinde işyerindeki herhangi bir eşyanın zarar görmesi ve hırsızın işyerine girerken vermiş olduğu tüm zararlar sigorta şirketi tarafından karşılanır. İşyerinde herhangi bir nedenden dolayı grev lokavt ya da terör gibi durumların meydana gelmesi halinde kötü niyetli kişiler tarafından işyerine verilecek olan zararlar sigorta şirketiniz tarafından karşılanacaktır.

Deprem bizim ülkemizde beklenen bir durum. Dolayısıyla depreme karşı işyerinizi koruma altına almış olacaksınız ve olası bir deprem sonrasında da zararınız karşılanacak ve bu sayede kendinizi toparlayabilmeniz de daha kolay olacaktır.

Yıldırım düşmesi neticesinde yangın meydana gelebilir bu yangında işyerinizin zarar görmesi halinde zararınız sigortanız tarafından karşılanacaktır.

Hayatımızın risklerden ibaret olduğunu asla unutmamak gerekiyor. günlük yaşamımız içerisinde hayatımızı ve işimizi riske edecek o kadar çok şey var ki örneğin doğalgaz, tüp,havagazı ya da kalorifer beklenmedik bir anda karşılaşılacak olan zararın da sigorta firmanız tarafından karşılanması size destek olacaktır. Fırtına ya da fırtına sırasında rüzgarın sürüklediği veya attığı cisimlerin çarpması sonucu oluşabilecek hasarlar, dahili su ve sel su baskını: Su tesisatının patlaması, sular kesildiğinde sigortalının ya da komşularının musluklarını açık bırakması sonucu doğabilecek hasarlar ve sel ya da su baskınında işyerinin uğrayabileceği zararlar,

Yukarıda belirtmiş olduğumuz riskler ve benzer risklerle ilgili işyeri sigortanız zararınızı karşılayacaktır. Ancak ek sigorta yaptırmak istediğiniz de teminatınıza göre de değişecektir.