info@hksigorta.com.tr
0(312) 221-0013

Kasko Sigortası Yaptırmanız İçin 10 Neden

Kasko sigortası bilindiği üzere araçlara yaptırmakla zorunlu olmadığınız bir sigorta türü. Ancak günümüz şartlarında üretilmiş araçlara ve bir kaza sonrasında bu araçlarda oluşan değer kaybı ve de tamir masrafına baktığımız zaman zorunlu bir ihtiyaç olarak karşımıza çıkıyor. Trafik sigortası üçüncü kişilerin maddi zararlarını karşıladığı için sizin kendi aracınızda oluşabilecek bir hasarın karşılanması ise ancak kasko sigortası ile mümkün olacaktır. Bunun içinde büyükşehirlerde ve yoğun trafikle mücadele etmek zorunda kalanlara uyarımız mutlaka kasko sigortalarını yaptırmaları yönünde olacaktır.

Kasko sigortasının sürücülere sağladığı birbirinden farklı avantajlar bulunuyor. Üstelik aracınıza yaptıracağınız ek teminatlarla birlikte bu avantajları daha geniş bir hale dönüştürmekte sizin elinizde olacaktır. Örneğin aracınız yurtdışında bile meydana gelebilecek hasarlarda güvence altına alınmış olacaktır. Kasko sigortasını daha basit bir tanıma indirecek olursak bir kazada kusurunuz olsun ya da olmasın bakılmaksızın zararlarınızı karşılayacak olan bir sistem. Gelelim aracınıza neden kasko sigortası yaptırmanız gerektiğinin 10 avantajına bakmaya.

  1. Aracınıza kasko yatırdığınız zaman sadece riskleri koruma altına almamış olursunuz. mesela aracınız çalınabilir bu durumda aracınız güvence altına alınmış olacaktır.
  2. Doğal afetler beklenmedik zamanlarda gelir. Örneğin aracınız aşırı yağış sonrasında sele kapılmış olabilir ya da su kenarında oturuyorsunuz aracınız su altında kalmış olabilir. Aracınızda oluşacak maddi tüm hasar kasko sigortası tarafından karşılanır.
  3. Hasar nedeniyle oluşan zararlarda parça değişimi gerekiyorsa ekstra bir ödeme yapmazsınız.
  4. Aracınızda bir hasar durumu meydana gelmişse maddiyatı düşünmezsiniz. 
  5. Kasko sigortası yapılmasının amacı sizi maddi olarak güvence altına almaktır. Bunun içinde aracınıza çevresel nedenlerden ya da trafikten kaynaklı olarak gelebilecek tüm hasarlardan korumuş olursunuz.
  6. Kasko sigortanıza hukuksal koruma teminatı da ekletebilirsiniz. Bu sayede sürücüye ya da araca bağlı olan uyuşmazlıklarda ortaya çıkan giderleriniz teminat altına alınır.
  7. Ek teminatlar sayesinde terör olaylarına karşıda aracınızı güvence altına alabilirsiniz.
  8. Mesleğinizle ilgili olan indirimlerinden yararlanabilirsiniz.
  9. Kasko sigortasının sizi destekleyecek olan bir fon olduğunu unutmamalısınız. Bunun için kasko sigortalarının büyük bölümünün mini onarım hizmeti vardır. Örneğin ön cam, iç döşeme gibi hizmetleri karşılayabilirsiniz.
  10. Park ettiğiniz her araç riske açık bir konumdadır. Bu yüzden trafik sigortası ile birlikte kasko sigortasını da yaptırmayı unutmamalıyız.