info@hksigorta.com.tr
0(312) 221-0013

Araçtaki Kötü Koku Nasıl Giderilir

Araçlarımızda meydana gelen kötü kokular bizi ciddi şekilde rahatsız eder ve bu koku nasıl giderilir gibi sinir bozucu duygular yaşamanıza gerekecektir. HKsigorta olarak bizde araçtaki kötü koku nasıl giderilir bunları size maddeler halinde anlatalım istedik.

KOKUNUN KAYNAĞINI TESPİT EDİN

Aracınızda kötü bir koku varsa mutlaka bir kaynağı vardır. Bunun içinde öncelikli olarak kokunun nereden geldiğinin tespit edilmesi önemlidir. kokunun kaynağının tespit edilmesinin ardından çözüm biraz daha kolaylaşacaktır. 

ARAÇ TEMİZLİĞİ

Araçlarımız bizim en çok vakit geçirdiğimiz yerler. Dolayısıyla aracınızda koku olsun ya da olmasın mutlaka kirlendiği zaman temizlemek gerekiyor. Üstelik sürekli olarak temiz olan bir otomobilde kötü koku oluşması mümkün olmayacaktır. 

YÖNTEM BELİRLEYİN

Kötü kokularla mücadele farklı yöntemlerle olabilir bunun içinde internet üzerinden bu şekilde bir çok farklı paylaşım görebilirsiniz. Bu yöntemlere genel olarak baktığımızda ise kahve çekirdekleri, kabartma tozu gibi farklılıkları görebiliyoruz. Bunun içinde temizleme yöntemlerinden bir tanesini seçmelisiniz.

TEKRARLAYAN KOKULAR

Kötü kokuları uzaklaştırdıktan sonra onların tekrar geri gelmemesi için biraz uğraşmanız gerekiyor. Artık bunu kendi üzerinize bir vazife olarak görebilirsiniz. Örneğin aracınızda yemek yemekten kesinlikle uzaklaşmanız gerekiyor.

HAVA DURUMU

Hava şartları kötü kokuların başlamasında etkendir. Mesela yağmurlu ve soğuk havalarda aracınızın camları sürekli olarak kapalı kalır bu durumda içeride nemlenme ve de küf gibi durumlar meydana gelebileceğinden dolayı kötü koku oluşabilir. Bunun için aracınızın camlarını açarak zaman zaman havalandırmanız gerekiyor.

SAĞLIK

Aracınızda meydana gelen kötü koku yalnızca burnunuzu rahatsız etmeyeceği gibi aynı zamanda sizin sağlığınıza da zarar verebilir. Aracınıza almış olduğunuz nezle ve gripli kişilerden geçen mikroplar araçta size bulaşabilir. Bunun içinde aracın mutlaka havalandırılması ve temizlenmesi şarttır. İnsan sağlığı önemlidir ve siz sağlığınızı ne kadar ciddiye alırsanız hem aracınız için hem de sizin için iyi sonuçlar ortaya çıkabilir. Aracınızın güzel kokmasının sizin elinizde olduğunu asla unutmamanız gerekiyor. Bunun içinde her daim temiz ve titiz olmak gereklidir. Yukarıda sıralamış olduğumuz önemli başlıklar aracınızın temiz ve güzel kokması için yeterli olacaktır.