info@hksigorta.com.tr
0(312) 221-0013

Sompo Japan Sigorta Mini Kasko

Prim nedeninden dolayı genişletilmiş olan kasko sigortasını yaptırmamış olabilirsiniz. Mini kasko sigortası ile çok daha uygun primler ödeyerek ilk ateş esaslı tek taraflı çarpışma, çalınma veya yanma teminatlarından yararlanabilirsiniz. Böylelikle olası bir kaza anında trafik poliçesiyle karşı tarafın hasarını karşılarken mini kasko ile de kendi hasarınızı belirli limitlere kadar teminat altına alabilirsiniz. Üstelik doğru meslek bilgisi paylaşarak ek indirim avantajlarından da yararlanabilirsiniz.

Gelin tercih edebileceğiniz mini kasko planlarını aşağıda inceleyelim.

ÇİFT TARAFLI ÇARPIŞMA:            5.000 TL - 10.000 TL – 15.000 TL

YANMA TEMİNATI:                        10.000 TL–15.000 TL – 20.000 TL

ÇALINMA TEMİNATI:                     10.000 TL – 15.000 TL- 20.000 TL

Çift Taraflı Çarpışma

Çift taraflı çarpışma teminatı sigortalı aracın karayolunda kullanıldığında motorlu ya da motorsuz araçlarla çarpışması ve araç ya da araçlar tarafından çarpılması durumunda oluşacak olan hasarları kapsar.

Çalınma Teminatı

Aracın çalınması ya da çalınmaya teşebbüsü sonucu uğrayacağı maddi hasarları temin eder. Ayrıca aracın anahtarla çalınması veya çalınmaya teşebbüs edilmesi sonucu uğrayacağı zararlarda teminat kapsamındadır.

Yanma Teminatı

Terör eylemlerine bağlı olarak yapılan müdahaleler sonucunda meydana gelecek yangın hasarlarını kapsar tüm bu teminatların yanı sıra 10 bin TL limitli olan ferdi kaza ve 25 TL limitli ihtiyari mali mesuliyet teminatlarını da poliçenize ek bir prim karşılığında dahil edebilirsiniz. 

NOT: Ek prim karşılığında satın alabileceğiniz asistans hizmetleriyle yılda 4 kez olay başı 1000 TL limitle aracın çekilmesi ve yılda bir kez 1.500 TL limitle aracın kurtarılması hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Üstelik kaza durumunda yılda 2 kez kaza başına 3 gün süreyle ikame araç hizmeti de asistans hizmetleri kapsamındadır.

Başınıza gelebilecek olası bir hasar durumunda aracınızın onarımı için gidebileceğiniz anlaşmalı servisleri öğrenmek için internet üzerinden bir araştırma yapabilir ya da Hksigorta olarak bize danışabilirsiniz.

Asistans kapsamında sağlanan yardım hizmetleri için iletişime geçebilirsiniz.

Poliçe kapsamındaki hasarlardan herhangi biri sonucunda yıllık azami limit kadar ödeme yapılması halinde mini kasko poliçesi otomatik olarak sonlanır.

Mini Kasko Teminat Dışı Kalan Durumlar

  • Cam kırılması hasarları
  • Tek taraflı meydana gelen hasarlar
  • Sabit bir cisme veya yayaya ya da hayvana çarpma sonucu oluşan hasarlar
  • Kazaya karışan diğer tarafın belirsiz olduğu veya karşı tarafın kazayı kabul etmediği hasarlar teminat kapsamı dışında değerlendirilecektir.