info@hksigorta.com.tr
0(312) 221-0013

İlk Kez Trafik Sigortası Yaptıranlar İçin Uygun Fiyat

Zorunlu trafik sigortasında primlerin belirlenmesi 2008 yılından itibaren serbest piyasa olarak düzenleniyor. Dolayısıyla bu sisteme geçilmesinin ardından da 18–25 yaşları arasında olan ve ilk kez sigorta işlemi yapacak olan sürücülere daha yüksek sigorta primleri çıkıyor. Gençler bu durumdan her ne kadar rahatsız olsalar da yine de zorunlu trafik sigortalarını yaptırmak zorunda olduklarının farkındalar bunun içinde en uygun sigorta fiyatları hangi firma ve acenteler tarafından sağlanıyor bunun araştırmasını yapıyorlar. Bu araştırmanın yöntemlerine baktığımız zaman ise genellikle eş dost akrabanın yaptırdıkları fiyatlardan esinlenmek ya da tanıdık sigortacılar olurken bir diğer seçenekte internet üzerinden bir arama işlemi yapmak. Her yöntemin başarılı sonuçlar verdiğini söyleyebiliriz ancak serbest piyasa koşullarında ilk kez sigorta yaptıracak olan bir sürücüye de ister istemez yüksek miktarda pirim ödemesi çıkıyor.

Bunun nedenine baktığımız zaman bu yaş grubundaki sürücülerin eski yani yaşlı olarak tabir edilen sürücülere oranla kaza risklerinin daha yüksek olması. Dolayısıyla risk büyüdükçe trafik sigortası primleri de aynı oranda yükseliyor.

Genç Sürücüler Trafik Sigortasını Daha Ucuza Nasıl Alabilir?

İlk olarak şunu söyleyelim her sigorta şirketinin fiyat hesaplaması birbirinden ayrıdır. Bunun içinde iyi bir araştırma yaptığınız da en uygun trafik sigortasına ulaşmanız mümkündür. Olabildiğince fazla şirketten teklif almanızda fayda var. Ancak HKsigorta bunu sizin yerinize yaptığı için sizin çok fazla uğraşmanıza gerek kalmıyor. Gerekli olan bilgileri bize ulaştırdığınız da biz tüm sigorta firmalarından tekliflerimizi toplayarak sizin için en uygun olanı sunuyoruz.

Genç bir sürücünün sonraki yıllarda indirim hakkı olması isteniyorsa o zaman ilk yıl hiçbir şekilde kazaya karışmaması gerekiyor. Bunun içinde daha dikkatli hareket etmekte fayda var. Kaza yapma riski düştükçe ve ehliyet sigorta yaşı yükseldikçe sürücünün alacağı fiyat teklifi de aynı oranda düşüyor. Bunun için dikkatli araç kullanmak herkes için önemli bir konudur. İlk yıl kaza yapılmaması halinde %10 oranında bir hasarsızlık indirimi alacaksınız bu da fiyatın daha da aşağıda olması demek. Daha ileriki yıllarda ise bu oran giderek yükseleceğinden dolayı zorunlu trafik sigortanız daha uygun rakamlara yapılabilecektir.