info@hksigorta.com.tr
0(312) 221-0013

Trafik Sigortası Kapsamında Ek Teminatlar

TRAFİK SİGORTASI KAPSAMINDA EK TEMİNATLAR

TRAFİK SİGORTASINDA CAM KORUMA TEMİNATI

Bir araç sahibi iseniz ve de aracınızda tam bir koruma olsun istiyorsanız yalnız başına zorunlu trafik sigortası yaptırmanız yeteli değildir. Hatta teknik olarak trafik sigortası aracınızı hiçbir şekilde koruma altına almayacağından dolayı yüksek tutarlı kazalara karşı aracınızı koruma altına almak istiyorsanız kasko sigortası yaptırmanız gerekir.

 İnsanlar genelde kasko sigortasının yüksek olduğunu gerekçe göstererek yaptırmak istemezler. Bu durumlarda ise sigorta acenteleri size daha farklı alternatifler sunabilirler. Bu alternatiflerle birlikte kısmi olarak aracınızı koruma altına alabilirsiniz. Trafik sigortası kapsamında alacağınız ek teminatlar sayesinde belirli durumlarda maddi açıdan güvence almış olursunuz. Bunlardan bir tanesi olan cam koruma teminatı adından da anlayacağınız gibi aracınızın camına bir zarar gelmesi durumunda masraf sigorta şirketi tarafından karşılanacaktır. Bu teminatın devreye girebilmesi için aracınızın hareket halindeyken bir kazaya karışması ya da aracınıza bir cismin çarpması gerekiyor. Bunun yanı sıra aracın çalınmaya çalışıldığı sırada cama zarar vermesi neticesinde ortaya çıkan masraflar sigorta şirketi tarafından karşılanır. Cam koruma teminatı tek seferlik ödeme yapar.

 

TRAFİK SİGORTASINDA LASTİK KORUMA HİZMETİ

Trafik sigortası kapsamında ek teminatlardan bir tanesi de lastik koruma hizmetidir. Tek seferliğine yapılacak olan bu koruma teminatında aracınızın lastiği ile ilgili bir sorunla karşılaşmanız halinde çözüm sigorta şirketi tarafından sağlanacaktır. Lastik koruma hizmeti aldığınızda aracın tekerleklerinin dönmesini sağlayan disklere bir zarar gelmesi durumunda güvence altında olursunuz. Aracın lastiğine bir zarar gelmesi halinde sigorta devreye girecek ve sizi en yakın servise götürerek hasarın onarıldıktan sonra aracın size teslim edilmesi sağlanacaktır. 

Trafik sigortası zorunlu ve kasko pahalı olunca sürücüler genelde ek teminatlarla birlikte araçlarını ve kendilerini koruma altına almaya çalışıyorlar. Bu çözümlerin sürekli olarak devam ettirilmesi halinde ister son model bir aracınız olsun isterseniz modeli daha düşük bir aracınız olsun yolda kalmak gibi bir durumla karşılaşmıyorsunuz bu da size gerek şehirler arası yolculuklarda gerekse şehir içi yolculuklarda daha güvenli bir hale getirebiliyor.

HKsigorta size her zaman bir telefon kadar yakın hizmet vererek talep ettiğiniz sigorta türlerini ve ek teminatları size özel tekliflerle sunabiliyor.