info@hksigorta.com.tr
0(312) 221-0013

Kaskoda Çekici Hizmeti

Kaskoda Çekici Hizmeti

Kasko yaptırırken içeriğine göre detayının da değiştiği bilinir. Bunun için kasko sigortası çekici hizmeti ek teminat kapsamında olan bir durumdur. Aracınızla seyir halindeyken ya da park halindeyken herhangi bir şekilde kaza ya da arızalanması halinde çekici hayat kurtaran bir hizmet olarak bilinir. Çünkü araç sürücüleri araç sigortalarının çekici hizmeti vermesiyle kendilerini daha da güvende hissedecektir. Bunun içinde endişesiz bir şekilde yolculuk gerçekleştirilmiş olur. Çekici yolda kalmanız durumunda aracınızı bir başka araç vasıtasıyla istediğini yere götürmeye yardımcı olur. Özellikle de hareket edemeyecek düzeyde kazası ya da arızası olan araçların servise kadar alınması bu şekilde sağlanmış olacaktır. Kasko yapan sürücülerin sigorta şirketlerine ilk sordukları soruların başında da bu gelir.

Çekici Hizmeti Nasıl Gerçekleşir?

Eğer ki kasko yaptırmış olduğunuz sigorta firmasının hizmetinde bu uygulama varsa bu durumda başınıza gelen en ufak durumda yol yardım talebinde bulunabilirsiniz. Çekici aracınızı yetkili ya da anlaşmalı servislere teslim eder ve aracın güvenini sağladıktan sonra teslimi gerçekleştirerek görevi sona erer. Teminatın gerekçelerine baktığımız zaman kaza şartı bulunmaz. Yani aracınız ne şekilde olursa olsun bulunduğu yerden hareket edemiyorsa çekici hizmeti alınabilir. Çekici çağırabilmenin tek bir ön koşulu vardır o da aracın hareket etme kabiliyetinin ortadan kalkmış olmasıdır. Sigorta şirketinin yapmış olduğu kasko desteğinde aracınızın hasarının karşılanması ile ilgili bir madde yoktur bunun için çekici hizmeti yalnızca aracın varış noktasına ulaştırılmasına kadardır. Çekici hizmeti eskiden olmasa da günümüzde zorunlu trafik sigortasına da eklenmiştir. Yapılacak olan ek bir teminatla birlikte trafik sigortası yaparken de bu hizmeti alabilirsiniz. Bu hizmette de çekicinin görevi aynı şekilde olacaktır. Ancak burada çekicinin teminatı firmadan firmaya göre değişebilir. Örneğin A sigorta firması çekici ücretini 300 TL’ye kadar olan mesafeler için yaparken B firması 500 TL’ye kadar olan mesafelerde yapabilir. Burada yapılacak olan ek teminatta bu durum açık bir şekilde ifade edilmiştir.

HKsigorta olarak biz trafik sigortası ve kasko sigortasında çekici hizmeti konusunda ek teminat için sizi bilgilendiriyoruz.