info@hksigorta.com.tr
0(312) 221-0013

Hangi Araba Hangi Ülkenin?

Arabalar hakkında merakınız varsa biz kafanızdaki soru işaretlerini sizin için gidermeye çalıştık. Bu makalemizde milyonlarca insanın merak ettiği hangi araba hangi ülkede üretiliyor bu konu hakkında bilgi paylaşacağız.

Volvo Hangi Ülkenin Arabası?

Dünyanın en sağlam ve en dayanıklı markası olarak anılan Volvo, dünyanın önde gelen TIR, otomobil, otobüs, iş makinesi, endüstriyel motor ve deniz motoru üretimi yapan İsveçli bir firmadır. Bir de İsveçli Volvo Group tarafından 1999 yılında Ford Motor Company’ye satılan Volvo Cars firması var. İskandinav araba markaları konusunda belki de tek öne çıkan isim olan Volvo dışında bu bölgeden bir marka dünyaya mâl olmuş değil.

Alman Arabaları

Dünyada sanayi dendiğinde ilk akla gelen ülkelerden biri olan Almanya, geliştirdiği üstün teknolojiler sayesinde otomobil sektöründe de öncü markalara sahip. Üst düzey güvenlik, güç, iyi yol tutuş, kalite ve konfor gibi bir araçta aranan tüm iyi özellikleri sunan Alman arabaları binek ya da ticari araç kategorilerinde tüm dünyada her zaman en çok arananlar listesinde yer alıyor. Türkiye’de de durum pek farklı değil. Audi, BMW, Mercedes Benz, Mini, Opel, Porsche, Smart, Volkswagen, Seat ve Skoda sektörde öncü rol üstlenen Alman araba markaları arasında yer alıyor.

Bizim insanımızın bir ürün alırken onun hangi ülkeye ait olduğunu bilmek araştırmak ve incelemek gibi acayip bir huyu var. bu durum aslında deneyimlerden de esinlenerek oluşturulmuş ve takıntı haline gelmiştir. Örneğin Çin mallarının her zaman kalitesiz olduğu ileri sürülmüş Alman mallarında da malzemeden çalınmadığı kaliteli işçilik yapıldığı bilinir.  Yani bazı ülkelerin amacı üretmiş olmak ve pazarda yerini almaktır. Sonuçta da aldığınız üründen memnun olmanız da biraz zor olacaktır.

Türkiye’de otomobil sektörü içerisinde Alman arabalarının prestijleri her zaman yüksek olmuştur. Yukarıda yazdığımız markalara göz gezdirdiğinizde ise aslında ne demek istediğimizi çok rahatça tahmin edebilirsiniz. Bu markalar içerisinde şu benim işime yaramaz diyebileceğiniz hiçbiri yoktur.

Sonuç olarak şunu söyleyebiliriz ki takıntı da olsa içinizin rahat olması açısından istediğiniz ve içinize sinen modelleri tercih etmeniz doğru olacaktır.