info@hksigorta.com.tr
0(312) 221-0013

Trafik Sigortası Olmadan Polis Yakalarsa Ne Olur

Trafik sigortası zorunlu bir uygulamadır. Dolayısıyla sigortanızı yaptırmadan trafiğe çıktığınız da başınıza gelebilecek bir takım sıkıntılar vardır. Bu makalemizde Ankara sigorta acenteleri arasında en seçkin hizmeti veren HK Sigorta olarak sizlere trafik sigortası olmadan polis yakalarsa ne olur? Sorusunun yanıtını vermeye çalışalım. Trafik sigortasında fiyatların aşırı artması beraberinde insanların araç sigortalarını zamanında yapmamalarına neden olmuştur. Her geçen gün araç sayısındaki artışı baz aldığınız da sigorta yaptırmayanların sayısının neredeyse 4 milyona yaklaştığı biliniyor.

Trafik Sigortası Yaptırmazsanız?

Trafik sigortası yaptırmazsanız ne olacağını daha net anlayabilmeniz için önce trafik sigortasının ne işe yaradığını bilmeniz gerekiyor. Bu konuda bir açıklama yaparsak şöyle söyleyebiliriz. Bir kaza anında karşı tarafın arıza ve tamir masraflarını karşılayan bir sistemdir. Dolayısıyla siz trafik sigortası olmadan trafiğe çıkarsanız ve bir kazaya karışırsanız karşı tarafta oluşabilecek maddi hasar doğrudan sizden tahsil edilecektir. Hatta şöyle bir durum var kaza anında kazayı yapan sürücü ölmüş ise bu durumda vasisi kim ise onun kapısı çalınıyor.  

Trafik sigortası fiyatları yükselirken sigorta masraflarından kaçanlarda çevirmelerde polise yakalanabiliyorlar. Bu durumda sigortasız olan aracınızı polis tespit ettiğinde direk olarak sürücüye ceza kesiliyor. Ama bununla kalmayarak çekici çağrılıp araç trafikten alınıp otoparka çekiliyor. Aracınızın çekici ile otoparka çekildiği sırada mesafenin önemi yok ödeyeceğiniz para aynı. Burada bir ince nokta var eğer polis aracınızı çevirdi ve sigortasız olarak yakaladı eğer siz plakayı sisteme girmeden önce sigortanızı yaptırabilirseniz bu durumda aracınız otoparka çekilmiyor. Ama o sırada yaptıramadınız ve aracınız parka çekildi sizin ilk yapmanız gereken şey bir sigorta firması bularak aracınızın sigortasını hızlı bir şekilde yaptırmak. HK Sigorta olarak Ankara'da faaliyet göstermekte olup bu noktada size yardımcı olmak isteriz. Bunun için lütfen fiyat teklifimizi değerlendirin. Çünkü sigorta acenteleri arasında bazen çok uçuk rakamlar olabiliyor.

FİYAT TEKLİFİ AL

Sigorta işleminizin yapılmasının ardından ilçe emniyet müdürlüğüne gidiyorsunuz ve buradan bir belge almanız gerekiyor. Bu işlemi ancak ruhsatın sahibi yapabiliyor. Eğer ki ruhsat sahibi sizseniz ama ehliyetiniz yoksa bu durumda ehliyetli biriyle gitmelisiniz. Emniyetin sizden istediği ruhsat ve ehliyet fotokopisini teslim ediyorsunuz ve size verilen belgeyle otoparka gidip çekici ve park ücretini ödedikten sonra aracınızı teslim alıyorsunuz.

Kısacası trafik sigortasını yaptırmamak size çok daha pahalı ve yorucu bir güne mal oluyor.