info@hksigorta.com.tr
0(312) 221-0013

Araba Nasıl Park Edilir? Pratik Yöntemler

Bir sürücü için en önemli konulardan bir tanesi arabayı park etmedir. Çünkü bunu birçoğumuz henüz aracı yeni sürmeye başladığımız zaman bu süreçten geçtik. Yani basit bir park yerine bile giremiyorduk. Çoğu zaman hatalı park yaptık ve daha fazla sorunlar yaşadık. İşte bu yazımızda özellikle acemi sürücüleri yakından ilgilendirecek olan araba nasıl park edilir pratik yöntemler konusunda bilgi vermeye çalıştık.

Arabanızı park ederken ilk altın kuralın aracın park edeceğiniz yere sığabilecek olmasıdır. Çünkü aracın sığmayacağı bir yere park etmek güvenli olmayacaktır. Kısacası aracı park ettiğiniz yerin mutlaka güvenli olması gerekiyor. Öncelikli olarak yapmanız gereken daha rahat girebileceğiniz boşlukları tercih etmeniz ve öndeki araçla sizin aranızdaki mesafenin en az 1 metre kadar olmasını sağlamanız. 

Unutmamak gerekiyor ki öğrenmek deneme yanılma yoluyla olur ilk başta acemilik çektiğiniz yere daha sonra gözünüz kapalı bile girebileceksiniz. Bunun içinde sık deneyimler yapmanız gerekiyor. her deneme bir sonraki zorlukla birlikte sizin tecrübenizi artıracaktır.  

İyi bir araç sürücüsü park ederken onu izleyin. İzlemek için yalnızca o aracın içinde olmanız gerekmiyor. Dışarıdayken de park eden araçları gözlemleyebilirsiniz. Her yeni sürücüden bir şeyler öğrenmeniz pratik sırasında size fayda sağlayacaktır. İzlemek sizin yaptığınız hataları da görmenizi sağlayacaktır.

Park ederken aynalar çok önemli. Bunun içinde yan ayları ve dikiz aynaları kullanmayı iyi bilmeniz gerekiyor. Aynalar ne kadar düzgün açılarda olursa park ederken sizi o kadar fayda sağlayacaktır. 

Park etmeye çalışırken etrafınızdaki insanlardan yardım istemek konusunda hiçbir zaman tereddüt etmemelisiniz. Gereksiz panik ve zorlama aracınıza zarar vermenize neden olabilecektir. 

Araç park ederken zorlamak, riske girmek hiçbir zaman hata kabul etmeyecek olan bir sorundur. Bunun içinde gereksiz yere canınızı sıkmak ve maddi zarara uğramamak için park edeceğiniz daha geniş ve güvenli alanlar bulmanız gerekiyor. 

Hksigorta olarak biz aracınızı güvensiz yere park etmeniz ve çalınması ihtimaline karşın size hırsızlık sigortası yapıyor ve aracınızı güvence altına almaya çalışıyoruz. Biz yılların tecrübesine sahip Ankara’nın en güvenli, kasko, trafik, konut ve tamamlayıcı sağlık sigortası hizmeti veriyoruz. Aracınızı maddi sıkıntılardan uzak tutmak için bizimle iletişime geçin.