info@hksigorta.com.tr
0(312) 221-0013

Kaskoda Eksik Ya da Yanlış Bilgi Verildiğinde Ne Olur?

Sürücüler araçlarına kasko sigortası yaptırırken dikkat etmeleri gereken önemli hususlar vardır. Bunların başında ise kasko sigortası poliçesi hazırlanırken kontrol etmektir. Bu işlem esnasında genel bir şekilde poliçenizi incelemeniz ve girilen bilgilerin doğruluğundan emin olmanız gerekiyor. İnceleme neticesinde anlamadığınız veya kafanıza takılan bir şeyler ya da sorular varsa mutlaka sormanızı tavsiye ediyoruz. Özellikle de özel şartlar konusunda mutlaka incelemenizi iyi yapmanız şarttır.

Kasko sigortası hazırlanırken eksik ya da yanlış bilgiler verilmesi üzülerek söylüyoruz ki daha sonrasında sıkıntılara neden olabilecektir. Bu şekilde sorunla karşılaşmış olan çok sayıda müşterimizin olduğunu da unutmamalı. Bu nedenle de Hksigorta olarak müşterilerimize kasko sigortası yapıldıktan sonra ve yapılırken mutlaka dikkatli bir şekilde incelemeleri gerekiyor. Aksi takdirde kasko sigortanızı da riske atmış olabileceksiniz.

Kaskoda verdiğiniz tüm bilgilendirmenin doğru ve eksik olmaması gerekir. Bir hasarın meydana gelmesi durumunda hatasız olan bilgiler işinizi daha da kolaylaştıracağından dolayı süreciniz daha da hızlandırılmış olacaktır. Hatta işin kötü olan tarafı ise bir yanlışlığın olması durumunda tazminat alamamanızdır. Bu da aracınızın kaskolu olmasının herhangi bir anlamının olmadığı sonucu demek olacaktır.

Kasko sigortası yapılırken müşteriden gelen bilgiler baz alır ve işlemlerin bu bilgiler doğrultusunda yapılması sağlanmış olacaktır. Bugün kasko fiyatlarındaki farklılığın nedeni de buradan kaynaklanır. Her sürücünün ve her aracın bilgileri birbirinin aynısı değildir. Hesaplama yapılırken bu bilgiler göz önünde bulundurulur. 

Siz belki de bilgilerinizi verirken farkında olmadan yanlış bir şekilde aktarmış ya da giriş yapan kişi eksik olarak doldurmuş olabilir. Dolayısıyla olumsuz sonuçlarla karşılaşmamanız için dikkatli bir şekilde incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Yanlış veya Eksik Bilgi Durumunda Ne Olur?

Bu aslında bazı sürücüler tarafından bilerek yapılan yanlışların başında geliyor. Çünkü sürücü bu sayede daha ucuza kasko sigortası hizmeti aldığını düşünüyor. Ancak verilen yanlış bilgiler beraberinde daha büyük sorunlarında ortaya çıkmasına neden oluyor. Mesela burada yanlış verilen bilgilere örnek olarak şunu gösterebiliriz. Sigorta şirketleri kasko yaptırılırken alarm indirimi verirler eğer sürücü alarm olmayan bir araçta alarm varmış gibi gösterirlerde bu durumda indirim alırlar ancak aracın kaza yapması ya da çalınması neticesinde bu durumun ortaya çıkmasıyla yanlış beyan vermekten tazminat alamazlar.