info@hksigorta.com.tr
0(312) 221-0013

Bayanlar İçin Kullanımı Kolay Olan Arabalar

Bir sürücü için araç kullanımı kadar seçimi de önemli bir konudur. Bunun içinde araba alırken kendi konforunuzu ön planda tutmanız gerekiyor. Bu yazımızın amacı ise bayanlar için kullanımı kolay olan arabalar hakkında bilgi vermek. Aşağıda belirteceğimiz markalar bayanların satın alma konusunda en fazla tercih ettikleri arasında seçilmiş. Özellikle de bayanların park etmede zorluk yaşaması bu arabaları tercih etmesinde en önemli etkenlerin başında geliyor. Bunun yanı sıra bu markaların fonksiyonel özelliklerinin fazla olmasından kaynaklı olarak bayan arabası şeklinde de tanımlanmalarını sağlamış.

Mini Cooper

İlk sırada Mini Cooper’den bahsetmeden geçmek olmaz diye düşünüyoruz. Çünkü küçük olmasından kaynaklı her yere rahatlıkla sığabiliyor. Cooper’in üç farklı modeli var bunlar ise Mini One, Mini Cooper ve Mini Cooper S’dir.  Fiyatları ise 40 bin liradan başlıyor 100 bin liraya kadar çıkıyor. 

Nissan Micra

İkinci sıradaki aracımız Nissan Micra güvenli ve donanım yönünden yüksek olan bu araçta tam 6 tane hava yastığı bulunuyor. 80 beygir gücünde olan Micra 1,2 Turbo’ya sahip. Markanın fiyatı ise 50 bin liradan başlayıp 80 bin liraya kadar çıkıyor. Güvenilir bir bayan arabası denildiğinde ilk akla gelenler arasında. 

Ford Fiesta

Ford Fiesta’yı tercih etmelerinin en önemli nedenlerinin başında park etme teknolojisi geliyor. Aracın kendi kendine park edebilme özelliği bayanlar tarafından oldukça beğeniliyor. Aracın içerisine baktığımız zaman ise çok küçük olmadığını görüyoruz. Yukarıda bahsetmiş olduğumuz araçlara göre biraz daha geniş. Aracın fiyatı ise 35 binden başlıyor 90 bin liraya kadar çıkabiliyor. 

Fiat 500

Fiat’ta bayanların araba sürüş problemlerine çözü getirmeyi tercih etmiş. 500 modelinde yokuş kalkış desteği bulunuyor. Bu da birçok kadını sıkıntılı durumdan kurtarıyor. Çünkü bayanlar en çok yokuş yukarı aracı kaldırırken sorun yaşıyor. Aracın fiyatına baktığımızda ise biraz pahalı 100 bin liradan başlıyor 150 bin liraya kadar çıkan modellere sahip.

Hyundai i10

Hem küçük olsun hem de güçlü olsun diyorsanız Hyundai i10 tam size göre bir araç. Araç güvenlik donanımı bakımında geliştirilmiş durumda. Fiyatı ise 90 binden başlıyor 150 bin liraya kadar çıkabiliyor.