info@hksigorta.com.tr
0(312) 221-0013

Kaskoda Mini Onarım Nedir

Aracınıza kasko yaptırmanız durumunda meydana gelebilecek olan küçük hasarlar mini onarım hizmeti ile ücretsiz bir şekilde onarılabiliyor. Sizinde aracınıza yaptırdığınız kasko sigortası mini onarım teminatınızla birlikte kaskonun geçerlilik süresi içerisinde herhangi bir şekilde ödeme yapmanıza gerek olmadan sonuçlanabiliyor. Standart bir kasko poliçesinde mini onarım hizmeti ek teminatlarla belirlenir ve aracın başına gelebilecek küçük hasarlarda mini onarım devreye girerek sıkıntıyı ortadan kaldırıp daha da büyümesine engel olacaktır.

Araçlarda bazı arızalar ve hasarlar meydana gelebilir ve bu hasarlar küçük olsa da yersiz bir şekilde geldiğinde bütçenizi zorlayabiliyor. Mini onarım sayesinde bütçeniz sarsılmaz ve onarımı da gerçekleştirmiş olursunuz. Büyükşehirler için konuşacak olursak kalabalık şehir yaşamı beraberinde riskleri de ortaya koyacaktır. Bu riskler her zaman peşinizde olduğundan dolayı ansızın gelebilir bunun içinde kasko kesinlikle kalabalık şehirlerde bir kurtarıcı niteliğindedir. Mini onarımlar tramer üzerinden kontrol edilebilir bu sayede ek bir teminat var mı yok mu? Öğrenilmiş olur. Kontrol sırasında ise sizden aracın plakasıyla birlikte şase numarası istenecektir. Sistem yalnızca poliçenin detaylarının öğrenilmesi değil aynı zamanda aracın hasar geçmişinin olup olmadığının da tespitini sağlayacaktır.

Bazı sigorta firmaları kasko yaptırırken mini onarım teminatını yapmayabiliyorlar. Bu durumda poliçenizde bu şekilde bir durumu gördüğünüz anda sigorta şirketiyle iletişime geçerek mini onarım ek teminatını da yaptırabilirsiniz. Küçük hasarların sıklıkla yaşandığı büyükşehirlerde bu ek teminat kesinlikle büyük bir avantaj sağlayacaktır bunun içinde yaptırmanızı biz kesinlikle tavsiye ederiz. Peki, önemini belirttik ancak teknik olarak mini onarım nedir? Bilmek ister misiniz?

Mini Onarım Ne Demek?

Kasko yaptıran araçların kasko süreleri içerisinde yaşayabileceği küçük hasarlarda mini onarım teminatı devreye girerek sürüden herhangi bir şekilde suç oranı beklentisi olmaksızın zararın giderilmesini sağlar. Mesela bir örnek vermek gerekirse kaskolu olan aracınızın kasasında bir gün baktınız bir çökme var. Mini onarım işte bu noktada devreye girerek ekstra bir ücret alınmadan aracın kasasında meydana gelen bu çökmeyi çözebiliyor. Buradaki amaç ise aracın orijinalliğinin bozulmamasını sağlamaktır. Yalnızca çukurlaşma değil aracınızda küçük boya hasarları, çizikler ve sıyrıklar içinde uygulanabiliyor. Tabi burada mini onarımı veren kasko şirketinin de tutumu ve poliçede belirttiği mini onarım limiti önemli.