info@hksigorta.com.tr
0(312) 221-0013

Konut Sigortası Yaptırmanız İçin Nedenler

Konut sigortası pek çok kişi tarafından DASK ile karıştırılsa da aslında birbirinden farklıdır. Konut sigortası DASK’ın teminatlarını aştığı noktada devreye girer ve evinizde meydana gelen tüm hasarların güvence altına alınmasını sağlar. 

Konut sigortası yaptırdığınız da evinizdeki tüm eşyalarınızı olası yangınlara, sel felaketine, yıldırım düşmesine, deprem ve terör olaylarına karşı güven altına almış olursunuz. Oluşabilecek her türlü zararınızı karşılar.

Konut sigortası yaptırdığınız zaman teminat içerisinde yangın standart olarak yer alır. Çünkü yangınlar yalnızca insanların ihmallerinden dolayı kaynaklanmazlar. Bazen dış etkenlerden dolayı da yangınlar meydana gelebilir. Örneğin elektriğinizde oluşabilecek bir kısa devre yangına neden olabilir. Ya da komşularınızda başlayan bir yangın sizin evinize de sıçrayabilir.

Depremle yüz yüze olan bir ülkede yaşıyoruz ve bunun içinde DASK zorunlu bir uygulama ancak konut sigortası depreminde üzerindeki masraflarınızı karşılıyor. DASK yalnızca depremde evinizin 150 bin liralık zararını karşılar lakin sizin evinizin değeri daha yüksek olabilir bu durumda sizin için çok fazla bir önemi olmayacaktır. 

Konut sigortası sayesinde evinizde meydana gelebilecek herhangi bir hırsızlık durumu garanti kapsamı içerisine alınır. Bunun içinde evinizdeki tüm eşyaların listesini belirtmek durumundasınız. Listedeki eşyalardan herhangi birisinin çalınması durumunda konut sigortanız devreye girecektir. Bu sayede maddi kaybınızı da telafi etmiş olursunuz.

Evinizde sabit olan tesisatlarda önemlidir. Zamana bağlı olarak bu tesisatlarda zarar meydana gelmesi ve evinize zarar vermiş olmamsı sigorta kapsamı içerisine alınır. Örneğin su tesisatınız, doğalgaz, elektrik gibi evinizdeki önemli tesisatlar güvence altında olacaktır.

Konut sigortası yaptırdığınız da çilingir masrafını dahi siz ödemezsiniz. Tamir gerektiren durumlarda ise sigortanız devreye girecektir.  

Yaşadığınız bölgede olası fırtına çıkması ve bu fırtınanın zararları sigortanız tarafından karşılanacaktır.

Evinizin içerisindeyken olası bir yaralanma sonrasında vefat durumunda ve sürekli sakatlık hali söz konusu olmuşsa belirlenmiş olan limitler dahilinde tazminat ödemesi alabilirsiniz. 

Son olarak konut sigortasının özellikle kiracılar için büyük bir güvence olduğunu söyleyebiliriz. Kirada oturduğunuz eve konut sigortası yaptırmanız halinde meydana gelebilecek olumsuzluklarda tüm eşyalarınız sigortanın güvencesi altında olacaktır.

HKsigorta size konut sigortası konusunda tam güvence vererek uygun fiyatlarla evinizi sigortalatmanızı sağlayacaktır.