info@hksigorta.com.tr
0(312) 221-0013

Seyahat Sigortası Neleri Kapsıyor

Seyahat Sigortası Neleri Kapsıyor?

Yolculuk esnasında gidecek mesafelere göre kaza ya da bagajın kaybolması gibi durumlar meydana gelebilir. Bu risklerin ortadan kaldırılması için seyahat sigortası yaptırabilir konforlu ve huzurlu bir yolculuk geçirebilirsiniz. Seyahat sırasında yaşanabilecek bir aksaklığın olmaması ve ekonomik durumunuzun da etkilenmemesi için seyahat sağlık sigortasından faydalanabilirsiniz.

Seyahatlerin nedeni değişebilir. Bazen keyif için yolculuk ederken bazen de iş için uzun yolculuklar yapmak durumunda kalabilirsiniz. Tüm bunlarında parasal bir değerinin olduğu bilinir. Seyahat sigortası sayesinde yolculuğunuz süreci içerisinde meydana gelebilecek trafik kazaları, yolculuk iptalleri ve de uçağınızın gecikmesi gibi hallerde içinde bulunduğunuz durumunda etkilenmemesi için kendinizi güvence altına almış olursunuz. Bu sayede seyahatiniz sırasında mali durumunuzu etkilememiş olursunuz.

Tatilinizi daha güvenli ve de huzurlu geçirmek istiyorsanız seyahat sigortanızı ihmal etmeyin!

Yurtiçinde yapacağınız seyahatlerde aşağıda belirtilmiş olan muhtemel risklere karşın güvende olursunuz.

Planlı bir yolcuğunuz var ve bu durumu iptal ettirmek zorunda kaldınız. Ancak iptal size maddi açıdan sorun çıkaracak. Seyahat sigortası böyle durumda oluşabilecek maddi zararlarınızı da karşılayacaktır.

Eğer ki bir uçak bileti aldınız ve yolculuğunuz sırasında firma tarafından uçuş seferiniz ertelendi ya da gecikme yaşadınız. Bu durumda seyahat sigortası devreye girecek ve size otel ve de buna bağlı olarak giderlerinizi karşılayacaktır.

Seyahat sigortası özellikle yurtdışına çıkışlarda size tam bir koruma sağlayacaktır. Örneğin yurtdışına çıkmanız gerekiyor ve kaza geçirdiniz ya da hastalandınız sağlık sigortanız yurtdışında meydana gelebilecek bir hastalık durumunda tüm sağlık giderlerinizi karşılamayabilir ancak acil ve tıbbi bir yardıma ihtiyaç duymanız halinde devreye girer ve ilk adımda sizi güvence altına alır.

Yurtdışı seyahatiniz sırasında bavulunuz kaybolursa ya da çalınırsa sizi güvence altına alacaktır.

Yurtdışında olabilecek bir sakatlanma ya da ölüm halinde seyahat sigortası devreye girerek yabancı topraklarda kalmamanızı sağlayacaktır.

Seyahat sigortası ya da Ankara tamamlayıcı sağlık sigortası konusunda bizi arayarak detaylı tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. HKsigorta size yurtdışında gerekli olabilecek her türlü konulara karşın aydınlatacaktır.

Biz yalnız sizi değil aracınızı da güvence altına alarak daha huzurlu olmanızı sağlıyoruz.