info@hksigorta.com.tr
0(312) 221-0013

Neden Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

En İyi Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hangisi?

Bir tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmaya karar verdiğinizde eminim ki aklınızdan geçen ilk soru acaba en iyi tamamlayıcı sağlık sigortası hangisi bu oluyor. Çünkü bize gelen soruların başında da bu geliyor. Bu makalemizde hksigorta olarak bizde hangi ürünün daha iyi olduğunu anlayabilmeniz için size birkaç öneride bulunalım istedik. Özellikle de bu konuda yeterince bilginiz yok ve kararsız kaldıysanız aklınızdaki soru işaretlerini de bu bilgiler doğrultusunda ortadan kaldırabilirsiniz.

Kendi kendinize ilk sormanız gereken soru şu;

Neden Tamamlayıcı Sağlık Sigortası?

Tamamlayıcı sağlık sigortasının amacı özel hastanelere gittiğiniz de ortaya çıkacak olan fark ücretini ödememenizi sağlıyor. Örneğin sizin SGK’nız var ve gideceğiniz hastaneler belli. Ancak özel hastaneye gittiğiniz zamanda ciddi fark ücreti ortaya çıkıyor. Bu nedenle Ankara tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırdığınız zaman ortaya çıkan bu fark ücretini siz kesinlikle ödemiyorsunuz. Yani bu sigortayı yaptırmanızın nedeni en iyi koşullarda sağlık hizmeti alarak ekstra ücret ödememektir. Özel sağlık sigortasına baktığımız zaman onun tedavi masraflarınızın % 80’lik bölümünü karşıladığını görüyoruz. Yani 100 TL tutan bir ücrette siz 20 TL ödüyorsunuz. Ama Ankara tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırdığınız zaman hiçbir şekilde ücret ödemiyorsunuz. 

Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırırken karşınıza iki seçenek sunuluyor. bunlardan bir tanesini seçmek durumundasınız.

Birinci seçenek yatarak tedavi

İkincisi ise hem yatarak hem de ayakta tedavi

Merak edilen konulardan bir tanesi de şu oluyor.

Tüm hastalıklarım karşılanır mı?  

Burada önemli bir konu dikkat çekiyor. Hiçbir tamamlayıcı sağlık sigortasında poliçenizden önce kronik bir rahatsızlığınız varsa buna bir ödeme yapmaz. Örneğin sizin bir kalp rahatsızlığınız var ve bu durum siz poliçe yaptırmadan tespit edildi. Bu durumda poliçe yaptırırken mutlaka sigorta firması kalp rahatsızlığınızı poliçe dışında tutacaktır. İşte bunun içinde önemli olan bir konu var ki sağlığınızı asla ötelememelisiniz. Aksi takdirde böyle bir durum ortaya çıktığında yapacak bir şey kalmayacaktır. Tamamlayıcı sağlık sigortasında önemli olan konu hastalığın sonradan başlamış olmasıdır.

O zaman şöyle bir durum ortaya çıkıyor.

Hamileyken Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yaptırabilir Miyim?

Tamamlayıcı sağlık sigortasında eğer ki hamilelikte bu haktan yararlanmak istiyorsanız o zaman hamile kalmadan 12 ay öncesinden sigortanızın başlamış olması gerekiyor.