info@hksigorta.com.tr
0(312) 221-0013

Ankara Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nasıl Seçilir

Ankara Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nasıl Seçilir?

Sağlık hem kendiniz hem de aileniz için önemli bir konudur. Bunun içinde sağlığınıza önem vermeniz ve olası sağlık sorunlarına karşın önceden tedbirinizi almış olmanız gerekiyor. İyi bir tedavi ve hastane denildiği zaman ise akla ilk gelen soru en iyi Ankara tamamlayıcı sağlık sigortası hangisi oluyor. Bu sorunun akıla gelmesi normaldir çünkü sigorta şirketi tercihinde bulunurken dikkat etmeniz gereken bir takım önemli hususlar var.

İsterseniz öncelikli olarak tamamlayıcı sağlık sigortası nedir? Bunu açıklayarak başlayalım. Özel bir hastanede tedavi olmak istediğiniz de SGK ile muayene ya da tedavi sürecinizi başlattığınız da belli oranda bir fark ücreti çıkacaktır. Buda tedavinin süresine ve de şekline göre miktarın artması anlamına gelecektir. Ankara Tamamlayıcı sağlık sigortasında ise bu fark ücretini siz değil sizin yerinize sigorta şirketi ödeyecektir. 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Tanımı başlıklı makalemiz içerisinde konu ayrıntılı olarak tanımlanmıştır. Buradan merak ettiğiniz soruların yanıtlarını öğrenebilirsiniz.

Türkiye’de sağlık sektörü ve sigortası ile ilgili çeşitli yanlış anlatımların olması insanlarında bu sigorta türüne karşın tedirgin olmasına neden olmuştur. Ankara tamamlayıcı sağlık sigortası hizmeti aldığınız da ve araştırdığınız da bu kafanızdaki soru işaretlerinin giderilmiş olduğunu görürsünüz. Çünkü yararlanacağınız tedavi şekli çok fazla olmakla birlikte ödemiş olduğunuz rakamlara baktığınız da oldukça düşüktür. Özellikle de daha önce bir sağlık sigortası kullanmayan kişilere biz kesinlikle tavsiye ediyoruz.

 En İyi Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nasıl Seçilir?

  • Öncelikli olarak acentenizi seçerken tarafsız ve bu konuda uzman bir temsilci bulmanız gerekiyor. Çünkü bu ihtiyaçlarınızın belirlenmesi noktasında önemlidir.
  • Unutmamanız gereken tek şey var ki Ankara tamamlayıcı sağlık hizmeti almadan önce geçirmiş olduğunuz tedavi süreci ve hastalıkların tamamı bu kapsam dışında yer almaktadır.
  • Teminatlar iki şekilde olur. Bunlardan birincisi yatarak tedavi ve ayakta tedavi teminatları her teminatın bir kapsamı ve de bekleme süresinin olduğunu unutmamalısınız.
  • Anlaşmalı hastanelerini araştırmanız gerekir.
  • Ailece yapılacak olan tamamlayıcı sağlık sigortasında indirim söz konusudur. Bunun için kampanyaları değerlendirmelisiniz.

Tamamlayıcı sağlık sigortası Ankara ve özel sağlık sigortası yaptırmak isterseniz web sitemiz üzerinden fiyat listelerini görebilir isterseniz formu doldurarak teklif alabilirsiniz.