info@hksigorta.com.tr
0(312) 221-0013

Cam Filmleri Hakkında Merak Edilenler

Cam filmleri hakkında merak edilenlerin tamamı bu makalemizde siz değerli takipçilerimiz için anlatılmıştır. Fiyatlarından tutun da cam filmi çeşitlerine varıncaya kadar tüm bilgiler makalemizin devamında mevcuttur. 

Bir sürücü için araç kullanmanın en zor olduğu dönem kış mevsimi olarak bilinse de güneşinde sürüş esnasında zorladığı bilinir. Güneşin aracın camından içeriye giriyor olması görüş mesafesinin de kalitesinin de bozulmasını sağlayacaktır. Ancak kış mevsiminin aksine bu durumu aracınızın camına çektireceğiniz bir filmle normale çevirebilirsiniz. Cam filmlerinin güneşin ışınlarını kesen bir etkisi vardır. Bunun içinde aracında cam filmi olan sürücüler her zaman memnun olmuşlardır. Kaliteli bir cam filmi sayesinde sürücü içeriden dışarıya baktığında normal görecek ancak dışarıdan içeriye bakıldığı zaman içeri görünmeyecektir. Bunun içinde cam filmini değerlendirirken yalnızca güneş değil aynı zamanda araç içerisindeki konfordan da bahsetmek gerekli olacak. Otomobiliniz için cam filmi çektirecekseniz o zaman ilk dikkat etmeniz gereken şey bu işi profesyonellikle yapan insanlarla çalışmak.  Aksi takdirde beklediğiniz sonuçları da almanız mümkün olmayacaktır.

Cam Filmi Tanımı?

Cam filmi dediğimizde anlamamız gereken şey çekirdek malzemesi polyester olan şeffaf bir materyal üzerine güneşin olumsuz ışınlarının engellendiği çizilmez özelliğe sahip renkli seçeneklere sahip izolasyon malzemesidir.  Cam filmi sayesinde sürücünün gözüne güneşin direk olarak gelmesi de engellenmiş olur. Cam filmi sayesinde aracınızın içindeki ısı dengesi de çok fazla yükselmez. Özellikle yaz mevsiminde aracın içerisine direk olarak gelen güneş ışınları aracın içerisinde ciddi bir sıcaklığa neden olur ve bu da araç içindeki plastik aksamların zarar görmesini sağlar. 

Cam Filmi Yasak Mı?

Son zamanlarda cam filmleri üzerine çok fazla dikkat çekildi ve bunun içinde ciddi bir yorum kirliliği ortaya çıkmış oldu. Şu an son durum ise aracınıza cam filmi çektirmenin belli bir oranda serbest olduğu. Bunun içinde çok fazla koyu olmamak koşuluyla aracınızın camlarına film çektirebiliyorsunuz.

Ancak önemli bir nokta var ki aracınızın ön camında film varsa numarası kaç olursa olsun yasak olduğundan dolayı muayeneden geçemiyorsunuz.

Cam Filmi Dereceleri

Cam filmleri 1’nci derece,2’nci derece 3’ncü derece ve 4’ncü derecede olabilir.  Yasak olan derece ise 4’ncü derecedir. Burada otomobilin kabinin görülmesi büyük oranda engellenmiştir.