info@hksigorta.com.tr
0(312) 221-0013

Ticari Araç Trafik Sigortası Nasıl Alınır?

Ticari araç trafik sigortası yaptırılmasının amacı zorunlu trafik sigortasında olduğu gibi 3. Kişilere ve diğer araçlara verilebilecek zararlara karşın sizi ve karşı tarafı teminat altına almaktır. Trafik sigortasında rakamlar ve oranlar bilindiği gibi her sene Hazine Müsteşarlığı tarafından belirleniyor. Trafik sigortası teminat limitleri Türkiye’deki her sigorta şirketinde aynı rakamlarda sabittir. Bunun için ticari araç trafik sigortası yaptırmak istiyorsanız birçok firmadan teklif alarak yapmanız sizin için en doğru yöntem olacaktır. Hksigorta sizin için Türkiye’deki tüm sigorta şirketlerinden teklifleri toplayarak en uygun rakamı size sunacaktır. Ticari araç trafik sigortası yapılırken, nasıl alınır sorusunun cevabı; iyi bir fiyat araştırması her zaman en doğru çözümdür.

Ticari araç trafik sigortasında fiyatları etkileyen bir takım faktörler vardır. Bu faktörler ise şu şekilde değerlendirilmektedir.

  • Trafik sigortanızı sürekli olarak zamanında yenilemeniz.
  • İyi bir sürücü olmanız. Sık kaza yapmamanız
  • Aracınızın bağlı olduğu şehir

Hksigorta sizin için en uygun ticari araç trafik sigortası teklifi sunuyor.

Hemen teklif alın en kısa sürede size dönelim. Sizde trafikteyken gözünüz arkada kalmasın!

Ticari Araç Kaskosu Teminatları

Aracınıza kasko yaptırmanızın amacı trafik sigortasının tam tersine sizi güven altına almaktır. Yani siz aracınıza kasko yaptırmanız durumunda başınıza gelebilecek herhangi bir hasar ve zarar durumunda maddi zararınız sigorta şirketiniz tarafından karşılanacaktır.

Aracınıza ticari araç kaskosu yaptırırken ise aşağıdaki teminatları da dikkatli bir şekilde kontrol etmeniz gerektiğini unutmayın.

  • Ticari aracınızın karayolunda seyir halindeyken motorlu ya da motorsuz araçlarla çarpışması
  • Aracınıza sizin isteğinizin durumunda bir cismin çarpması bunun neticesinde devrilme, düşme, yuvarlanma gibi zararların karşılanması.
  • 3.kişilerden kaynaklı olan hasarlar
  • Aracınızın yanması halinde
  • Çalınma veya çalınmaya teşebbüs edilmesi durumunda

Yukarıdaki belirtmiş olduğumuz teminatlar ticari araç kaskosunda genel şartlardır. Ancak bu teminatların dışında ek teminat almak isterseniz farklı maddelerde de istekte bulunabilirsiniz. Hksigorta’dan tercih edeceğiniz ticari araç sigortası ve ticari araç kasko sigortası için bizimle 7/24 iletişime geçebilirsiniz. Ankara’nın en hızlı ve en güvenli sigorta acentesi olarak size hemen teklifimizi gönderebiliriz.