info@hksigorta.com.tr
0(312) 221-0013

Cep Telefonu Sigortası Ücreti

Cep Telefonu Sigortası

Artık neredeyse 7’den 70’e hepimiz cep telefonu kullanıyoruz ve bunun bağımlısı haline gelmiş durumdayız. Ancak bir akıllı cep telefonu alabilmek içinde ciddi paralar ödemek durumundasınız. Ve bu telefonların fiyatları da hiç aşağıya inmediği gibi giderekte tırmanmaya doğru gidiyor. Kısacası büyük bir çoğunluğumuz cebimizde servet taşıyoruz. Otururken dikkat ediyoruz, konuşurken dikkat ediyoruz, elimize aldığımızda dikkat ediyoruz. Sebep ise düşmesin, zarar görmesin, kırılmasın, bozulmasın. Bunları yaparken stresle de baş etmek zorundayız. Çünkü başına bir iş geldiği zaman tamir masrafları neredeyse cep telefonu fiyatıyla aynıdır.

Yapılan bir araştırma gösteriyor ki bir cep telefonu kullanıcısı günde 2687 kez cep telefonuna dokunuyor.  Hatta ciddi bir kullanıcıysanız bu rakam 5500’lere kadar çıkıyor. Dolayısıyla bu dokunma sayılarını bir saate vurduğumuz zaman bir insan günde 3–4 saatini telefonu elinde geçiriyor. Durum bu şekilde olduğunda ise cep telefonunun bozulmaması, düşmemesi ve zarar görmemesi neredeyse yok denilecek kadar az. 

Günlük yaşam koşuşturmacası içerisinde birçok işimizi cep telefonlarımızla çözmeye çalışıyoruz bu nedenle de cep telefonunun bozulması demek hayat dengenizin alt üst olması anlamına geliyor. Hatta yeni aldığınız bir telefon çabuk bozulduysa o zaman vay halinize.  Hata sizden kaynaklıysa ise o zaman sıkıntı biraz daha büyüyor çünkü teknik servis bu kez kullanıcı hatası diyerek garanti kapsamı dışında bırakıyor. Bu da cebinizden ekstra ücret ya da ücretler çıkacak demektir. 

Cep telefonu sigortası ise burada devreye girerek kullanıcıların telefonlarını daha güvenli ve sağlıklı kullanmasını sağlıyor. Satın alırken cep telefonunuza yaptıracağınız bir kasko ile birlikte olası tüm sorunlar kaskonuz tarafından karşılanıyor ve cebinizden para çıkmıyor. Bu durumu biraz daha somutlaştırırsak yeni bir telefon aldınız ve henüz taksitleri bile bitmedi konuşurken ya da elinizde tutarken cep telefonu birden yere düşüyor ve camı kırılıyor. İşte gitti çünkü garanti kapsamı dışında ama kaskonuz varsa o zaman sorunu hiçbir ücret ödemeden çözebiliyorsunuz. Çünkü sigorta firması cep telefonunuzun kırılan camını onarıyor.

Cep Telefonu Sigortası Ücreti Ne Kadar?

Cep telefonu sigortası yaptırılırken dikkate alınan konu telefonun markası ve modelidir. Yani pahalı bir cep telefonuysa o zaman sigorta ücreti biraz daha yüksek çıkabiliyor.