info@hksigorta.com.tr
0(312) 221-0013

Trafik Sigortası

Trafik sigortası bilindiği üzere ülkemizde karayolunda seyir halinde olan her aracın mutlaka yaptırması gereken bir uygulama. Amacı ise karşı taraftaki sürücünün maddi hasarlarının ve kayıplarının karşılanmasını sağlamaktır. Tüm sigorta firmalarının hizmetleri arasında bu uygulama olmakla birlikte genel şartları da aynı maddelerden oluşmaktadır. Ancak trafik sigortası zorunlu olmasına karşın kapsamının daha genişletilmesi de sizin elinizdedir. Bunun içinde zorunlu trafik sigortasına yaptıracağınız ek poliçe ile birlikte bu haktan yararlanabilirsiniz.

HK sigorta olarak bizlerde Doğa sigortanın bu hizmetlerinden siz değerli müşterilerimizi faydalandırmak adına bu hizmeti de başlatmış bulunuyoruz. Türkiye’de hizmet veren sigorta firmalarına genel bir bakış yaptığımız zaman hepsinin fiyatlarında bir takım oynamaların olduğunu görebiliyoruz. Bu şirketin kendi politikasının yanı sıra aynı zamansa sigortayı yaptıracak olan sürücü ve aracın genel durumuyla alakalıdır. Bunun içinde uygun olan bir sigorta firmasından teklif almak işinizin biraz daha kolay olmasını sağlayacaktır.

Biz Hksigorta olarak sizin için en uygun teklifi bulabilmek adına hizmet veriyor ve anlaşma yapmış olduğumuz tüm sigorta şirketlerinden sizin için teklifleri alıp en uygun olanı size sunuyoruz.

Trafik sigortası zorunlu bir uygulama olarak görülüyor olsa da aslında siz değerli sürücüler için çok önemli bir konudur. çünkü kaza hiç beklenmedik bir zamanda gelebilir ve dolayısıyla kazada her zaman suçlu bulunan bir tarafta olacaktır. Burada suçlu bulunan siz olursanız karşı tarafın masrafları konusunda cebinizden belli limitlere kadar herhangi bir ücret çıkmamış olmasını sağlarsınız. Suçsuz olursanız ise sizin aracınız güvence altında olacaktır. Üstelik kazaların tamamı yalnızca maddi zararla sonuçlanmaz bazı kazaların ölümle sonuçlanabiliyor olması trafik sigortasının da zorunluluğunun daha fazla önemsenmiş olmasını ön plana çıkarmıştır.

Doğa sigorta trafik sigortası kapsamına baktığımız zaman her sigorta gibi poliçede tanımlanmış olan bir aracın kullanılması sırasında ölüme ya da yaralanmaya ya da arazın maddi zarara uğraması neticesinde belli bir limite kadar temin etmektir.   

Doğa Sigorta Trafik Sigortası Primleri

Doğa sigortanın sunmuş olduğu trafik sigortası poliçesinde de fiyatları her yıl Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlenmiştir. Sürücü ödenmesi gereken prim tutarını ödemekle yükümlüdür. Trafik sigortası primleri ise aşağıdaki hesaplamalar göz önünde bulundurularak yapılacaktır. 

  • Aracınızın bir önceki yıl hasarsızlık notu
  • Aracın marka model özellikleri
  • İl trafik yoğunluğu
  • Sigorta yapılacak yıl için belirlenen prim miktarı
  • Aracın kullanım amacı, (hususi veya ticari)