info@hksigorta.com.tr
0(312) 221-0013

Bir İlk Türk Sigorta Şirketi Yabancı Bir Şirketi Satın Alıyor

İlk defa bir Türk sigorta şirketi yabancı bir sigorta şirketini satın almak üzere. Lübnanlı bir aileye ait olan Turkland Sigorta A.Ş’yi, Quick Sigorta’nın da sahibi olan Maher Yatırım Holding satın alıyor. 

Türk sigorta sektörüne Quick Sigorta ile 1 yıl önce adım atan Maher Yatırım Holding A.Ş, sektörde bir ilke de imza atıyor. Bugüne kadar genellikle Türk sigorta şirketlerinin yabancılar tarafından satın alınmasına alışık olan sektörde bir ilk yaşanıyor.

İlk defa bir Türk sigorta şirketi yabancı bir sigorta şirketini satın alıyor. Mahmut Erdemoğlu’nun üç yıl önce kurduğu Maher Yatırım Holding AŞ, Lübnanlı Hariri Ailesi‘ne ait Turkland Sigorta AŞ’nin hisselerinin tamamını satın aldı. SigortaMedya olarak bir süre önce duyurduğumuz fakat Rekabet Kurumu’nda onay beklediği için yazamadığımız satın alma işleminde gerekli onaylar alındı. Yetkililer kısa bir süre içinde hisse devir işlemini gerçekleştirileceğini belirtiliyor.

Ankara da faaliyet gösteren acenteliğimizden poliçenizi yaptırmadan önce; kasko sigortası, trafik sigortası, tamamlayıcı sağlık sigortası, konut sigortası, ev sigortası, özel sağlık sigortası, iş yeri sigortası, tehlikeli madde sigortası teklifi isteyebilirsiniz.