info@hksigorta.com.tr
0(312) 221-0013

Grup Sağlık Sigortaları Yerini Tamamlayıcı Sağlığa Bırakıyor

Grup Sağlık Sigortaları Yerini Tamamlayıcı Sağlığa Bırakıyor,

2012 yılında düzenlenye başlanan “Tamamlayıcı Sağlık Sigortası”na ilgi her geçen gün artıyor. Tamamlayıcı sağlık poliçesi adedi 2016 yılı sonunda toplamda 643 bini aşarken, 2015 yılına göre artış oranı yüzde 100’e yaklaştı. Söz konusu adet içinde en önemli değişim ise şirketlerin çalışanlarına yaptığı özel sağlık sigortası poliçesinden hızla tamamlayıcı sağlık poliçesine dönmesinde görüldü. Tamamlayıcı sağlık grup poliçe adedi 5 yılda 217 bini aştı.

Grup sağlık sigortası poliçesini şirketler çalışanları için kullanırken, söz konusu poliçelerin maliyetlerini düşünen şirketlerin  tamamlayıcı sağlık ürünlerinin piyasaya çıkmasıyla daha uygun maliyetlerdeki bu poliçeleri çalışanlarına yaptırmaya başladığı görüldü. 2012 yılında grup poliçenin olmadığı tamamlayıcı sağlıkta 2016 yılında 217 bin 282 adetlik bir poliçe sayısına ulaşılmasının bunun bir göstergesi oldu.

Ankara sigorta acenteleri arasında bulunan hk sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası alanında kampanyalarıya en gözde acenteler arasındadır.