info@hksigorta.com.tr
0(312) 221-0013

Mapfre Sigorta Yurt Dışına Çıkanlara Ek Prim İstemiyor

Mapfre Sigorta Yurt Dışına Çıkanlara Ek Prim İstemiyor

Mapfre Sigorta, otomobil kaskosuyla yurt dışına çıkacak sigortalılardan ek pirm ve teminat istemiyor. Türkiye’den, ülke dışına çıkış-giriş tarihi azami 30 gün ve altında olmak şartıyla, her hangi bir beyanda bulunmaksızın kasko branşı teminatı otomatik olarak Schengen ülkelerinde de geçerli olacak.

Schengen Ülkeleri Teminat Klozuyla, “Gerçek Kişi Sigortalının , işbu kasko poliçesi ile teminat kapsamında olan ‘otomobil’ aracı ile aşağıda belirtilen ülkelerde yapacağı seyahatlerde, Türkiye’den çıkış-giriş aralığının 30 gün ve altında olması şartıyla, Sigortacıya herhangi bir beyanda bulunmaksızın ve ek prim ödemeksizin kasko branşı teminatının bu ülkelerde de otomatik olarak geçerli olacağı not edilmiştir” teminatı eklenmiştir.

Teminat hangi ülkelerde geçerli?

Teminat kapsamındaki ülkelerin, “Almanya, Avusturya, Belçika, Çekya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İspanya, İsveç, İtalya, İzlanda, Bulgaristan, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, Yunanistan, İsviçre” şeklinde sıralandığı duyuruda, “10 Temmuz 2018 öncesi tanzim edilmiş olup devam eden poliçe sahibi sigortalılarımız, önceden olduğu gibi zeyilname tanzimi ve ek primini almak kaydıyla yurt dışı teminatı almaya devem edeceklerdir” vurgusu da yapıldı. Ayrıca, yurt dışına otomobille çıkışlarda “Yeşil Kart” diye tabir edilen trafik sigortasının da olması gerekiyor.